بیمه بیکاری,بیمه,کرونا,کارگر,

بیمه بیکاری,بیمه,کرونا,کارگر,

SafiNews Agency

یکشنبه 03 فروردين 1399 - 18:58 بازدید : 120 توسط:

آخرین جزئیات دریافت بیمه بیکاری در روزهای کرونایی

آخرین جزئیات دریافت بیمه بیکاری در روزهای کرونایی

صافی نیوز / کارگرانی که به علت شیوع ویروس کرونا در کشور شغل شان را از دست دادند مشمول دریافت بیمه بیکاری می‌شوند.

بسیار از کارگران در روزهای کرونایی در تأمین هزینه امرار معاششان دچار مشکل شدند به همین دلیل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد می‌توانند از مزایای بیمه بیکاری در این ایام استفاده کنند.

اما مدتی بعد محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صفحه توئیتر خود درباره نحوه دریافت بیمه بیکاری، نوشت: «برای پیشگیری از شیوع کرونا و حفظ سلامت کارگران عزیز مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی که شغل خود را از دست داده‌اند، از این پس برای ثبت درخواست بیمه بیکاری نیاز به مراجعه حضوری ندارند.

به منظور رعایت مهلت قانونی بیمه بیکاری، کارگران مشمول به سامانه bimebikari.mcls.gov.ir مراجعه کنند.»

اکنون طبق دستورالعمل اداری میان معاونت روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نکات زیر حائز اهمیت است:

۱. ثبت نام کارگرانی که به واسطه شروع بیماری کرونا کارگاه آنان تعطیل شده باید فقط از طریق سامانه http://Bimebikari.mcls.gov.ir با اخذ کد رهگیری صورت گیرد و نیازی به حضور فیزیکی کارگران در ادارات کار و کاریابی نیست.

۲. حضور و غیاب متقاضیان تا پایان اردیبهشت لازم و ضروری نیست.

۳. پرونده متقاضیان حائز شرایط در کمیته‌های دونفره بیمه بیکاری رسیدگی نخواهد شد و لیست مشمولان مستقیماً به سازمان تامین اجتماعی ارسال می‌شود.

۴. در صورت استمرار مقرری بیمه بیکاری بعد از ماه اردیبهشت ۹۹ پرونده در کمیته‌های دو نفره مطرح و پس از بررسی پرونده در کمیته‌های مزبور استمرار مقرری بیمه بیکاری تایید و ادامه خواهد داشت.

گفتنی است در صورتیکه کارگری شغلش را به دلیل بیماری کرونا را از دست داده باشد بابت اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ می‌تواند بیمه بیکاری دریافت کند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: باشگاه خبرنگاران

 

تبلیغات

کلیدواژه ها

, , , ,