سهام عدالت,آزادسازی سهام عدالت,فروش سهام عدالت,

سهام عدالت,آزادسازی سهام عدالت,فروش سهام عدالت,

SafiNews Agency

چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 20:23 شناسه خبر: 2843 بازدید : 123 توسط:
فردا؛

آخرین مهلت تعیین روش آزادسازی سهام عدالت

آخرین مهلت تعیین روش آزادسازی سهام عدالت

صافی نیوز / فردا (۱۵ خرداد) آخرین مهلت انتخاب روش مدیریت آزادسازی سهام در سامانه سهام عدالت است.

به گزارش صافی به نقل از تسنیم، آزادسازی سهام عدالت در حالی از 9 اردیبهشت با فرمان رهبر انقلاب آغاز شده است که سازمان خصوصی سازی زمینه تعیین روش آزادسازی این سهام را در سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir فراهم آورده است.

بر این اساس داردگان سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به این سامانه و انتخاب روش مستقیم اقدام به فروش سهام خود کنند و در غیر این صورت عدم تعیین روش مستقیم، به عنوان انتخاب روش غیرمستقیم آزادسازی سهام عدالت تلقی می‌شود.

این در حالی است که پیش‌تر 8 خرداد آخرین مهلت برای تعیین روش آزادسازی سهام عدالت تعیین شده بود که البته این روش تا ساعت 24 امروز(5شنبه، 15 خرداد) تمدید شده است.

این گزارش می‌افزاید: طبق آخرین آمار اعلام شده تاکنون 13 میلیون و 500 هزار نفر روش مستقیم را انتخاب کرده اند.

فروش سهام عدالت فقط از طریق سامانه‌ کارگزاری‌ها

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، روح الله میرصانعی، دبیر کل کانون کارگزاران درباره معامله سهام عدالت گفت: افرادی که در سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی سازی به آدرس samanese.ir گزینه سهامداری مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه با سامانه سهام عدالت هر شرکت کارگزاری که تمایل دارند به صورت غیرحضوری از خدماتی مانند مشاهده دارایی و ارزش سبد سهام عدالت خود و یا فروش هر میزان از سهام خود بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: طبق ماده ۱۵ دستورالعمل آزادسازی سهام عدالت، شرکت‌های کارگزاری باید خدمات الکترونیکی و سامانه‌های سهام عدالت را برای همه مشمولین سهام عدالت که آزادسازی مستقیم را انتخاب کرده‌اند، ارائه کنند.

میرصانعی با بیان اینکه انتقال این مسئولیت به صنعت کارگزاری بورس باعث شده که کارگزاران با وجود محدودیت‌ها، سعی کنند بهترین خدمات را به مشمولین سهام عدالت ارائه دهند، اضافه کرد: با وجود اینکه زیرساخت‌های لازم با تأخیر در اختیار شرکت ‌های کارگزاری قرار گرفت، اما هم اکنون بیش از یک صد شرکت کارگزاری با شعبات متعدد در سراسر کشور پذیرای همه مشولین سهام عدالت هستند و همزمان با تلاش شبانه‌روزی، خدمات سهام عدالت را به صورت الکترونیکی ارائه کرده‌اند.

دبیر کل کانون کارگزاران در پاسخ به این پرسش که مرجع و فهرست سامانه‌های شرکت‌های کارگزاری چیست، افزود: طبق مصوبات شورای عالی بورس، مرجع دریافت سفارش از مشمولین سهام عدالت شرکت‌های کارگزاری دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار هستند.

وی گفت: فهرست شرکت‌های کارگزاری، تارنمای اصلی آن‌ها و آدرس سامانه سهام عدالت هر یک از شرکت‌های کارگزاری و فهرست و نشانی شعب آن‌ها، از طریق تارنمای رسمی کانون کارگزاران به آدرس seba.ir در دسترس عموم قرار دارد.

میرصانعی خاطر نشان کرد: هر یک از مشمولین سهام عدالت در صورتی که شماره حساب بانکی معتبر و شماره تلفن همراه به نام خود را در سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی سازی ثبت کرده باشند، می‌توانند بدون هیچ پیش‌شرطی و بدون نیاز به اعلام کد بورسی به سامانه سهام عدالت هر یک از شرکت‌های کارگزاری که تمایل داشته باشند، وارد شده و سبد سهام خود را مشاهده و مدیریت کنند.

انتهای پیام/


منبع: تسنیم

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی