حسین میرزایی,وزارت رفاه,وزیر رفاه,تسهیلات,کرونا,وام کرونایی,ثبت نام وام یک میلیونی,

حسین میرزایی,وزارت رفاه,وزیر رفاه,تسهیلات,کرونا,وام کرونایی,ثبت نام وام یک میلیونی,

SafiNews Agency

یکشنبه 31 فروردين 1399 - 13:55 بازدید : 1247 توسط:

آخرین مهلت ثبت نام وام یک میلیون تومانی یارانه بگیران

آخرین مهلت ثبت نام وام یک میلیون تومانی یارانه بگیران

صافی نیوز / سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا گفت: متقاضیان دریافت وام یک میلیون تومانی تا تاریخ ۱۸ اردیبهشت مهلت دارند که نسبت به این موضوع اقدام کنند.

به گزارش صافی به نقل از میزان، حسین میرزایی سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا در تشریح جزییات وام یک میلیون تومانی اظهار کرد: وام یک میلیون تومانی فقط به خانوار‌های یارانه بگیر تعلق می‌گیرد و سرپرست خانوار‌ها در صورتی که متقاضی دریافت این وام هستند، باید کد ملی خود را به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال کنند.
وی افزود: سیم کارتی که با آن کد ملی سرپرست ارسال می‌شود، باید به نام سرپرست باشد چراکه مبلغ وام به حساب این فرد واریز خواهد شد و هر ماه به صورت خودکار ۳۵ هزار و ۱۰۰ تومان به مدت ۳۰ ماه از یارانه وی کسر خواهد شد.

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا بیان کرد: با موافقت وزیر ارتباطات، تصمیم گرفته شد که اپراتور‌های تلفن همراه پس از احراز هویت سرپرستانی که سیم کارت به نامشان نیست، برای این افراد به صورت رایگان سیم کارت ارسال کنند.

میرزایی ادامه داد: سرپرست خانوار‌هایی که تا پایان امروز مورخ ۹۹.۱.۳۱ کد ملی خود را به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال کنند، در تاریخ ۹۹.۲.۴ مبلغ وام به حسابشان واریز خواهد شد، مشروط بر این که حتما سرپرست با سیم کارتی که به نام وی است، کد ملی را ارسال کرده باشد.

وی تصریح کرد: سرپرستانی که از صبح روز آینده تا یک شنبه هفته آینده مورخ ۹۹.۲.۷ اقدام به ارسال کد ملی کنند، وام این افراد در تاریخ ۹۹.۲.۱۱ به حسابشان واریز خواهد شد.

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا خاطر نشان کرد: این آخرین مهلت برای خانوار‌های متقاضی نیست و سرپرستان مهلت دارند که تا ۱۸ اردیبهشت ماه نسبت به این موضوع اقدام کنند که در این صورت، وام مربوطه پس از ماه مبارک رمضان واریز خواهد شد.

میرزایی تصریح کرد: حدود ۴ میلیون خانوار در کشور هستند که جزو دهک‌های پایین جامعه قرار دارند و وامی که به این خانوار‌ها تعلق می‌گیرد با بقیه متفاوت است، به این صورت که مبلغ وام برای خانوار‌های دو و سه نفره، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و خانوار‌های ۴ نفره و بیشتر، ۲ میلیون تومان است.

وی مطرح کرد: تسهیلات دیگری نیز تحت عنوان بسته معیشت کرونا برای خانوار‌هایی که فاقد حقوق ثابت، مسکن و خودرو هستند در نظر گرفته ایم که مبالغ آن بین ۲۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار تومان با شرایط بلاعوض است.

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا گفت: سرپرستان خانوار‌ها توجه داشته باشند که کد ملی خود را فقط به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال کنند و مراقب مسائل امنیتی و کلاهبرداری‌ها باشند.

انتهای پیام/


منبع: میزان

 

تبلیغات