سهام عدالت,آزادسازی سهام عدالت,کد بورسی,احراز هویت,بورس,فرابورس,

سهام عدالت,آزادسازی سهام عدالت,کد بورسی,احراز هویت,بورس,فرابورس,

SafiNews Agency

شنبه 20 ارديبهشت 1399 - 16:7 بازدید : 112 توسط:

آغاز فرایند مشاهده دارایی سهام عدالت از 8 خرداد

آغاز فرایند مشاهده دارایی سهام عدالت از 8 خرداد

صافی نیوز / سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت با بیان اینکه تمام شعب بانکهای ملی و سپه نیز احراز هویت متقاضیان ورود به بازار سرمایه را انجام خواهند داد، ‌گفت: فرایند دسترسی به میزان دارایی، ارزش روزانه، اعمال رای و حضور در مجامع مشمولان سهام عدالت مشخص می‌شود.

به گزارش صافی به نقل از تسنیم، فقیهی، سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت با بیان اینکه افرادی که قصد خرید سهام جدید در بازار سرمایه را ندارند در خصوص آزادسازی نباید کار خاصی انجام دهند.
وی گفت: افرادی که به دنبال آن هستند که مالکیت سهام خود را برعهده گرفته و در آینده آن را به فروش برسانند بایستی حتما کد بورسی خود را فعال کنند.

وی گفت: اینکه افرادی که قصد فروش سهام عدالت خود را دارند بایستی به سایت se.mefa.ir  مراجعه کنند و اگر قصد تملک مستقیم سهام را دارند باید گزینه مربوطه را انتخاب کنند. در غیر این صورت مشمولان بایستی شماره تلفن همراه خود را به روزرسانی و تایید کنند تا در هفته‌های آینده اطلاعات لازم از طریق ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت به اطلاع آنها رسانده شود.

برای چه کسانی کد بورسی صادر شد؟

این مقام مسئول تاکید کرد : برای 35 میلیون نفر از سهامداران عدالت که مشخصات هویتی قابل تایید در سازمان ثبت احوال و شماره شبای صحیح را به سازمان خصوصی‌سازی ارائه کردند کد بورسی صادر شده است.

وی افزود: فعلا دارایی از جنس سهام در این کدهای بورسی نیست و از هشتم خردادماه سالجاری مراحل تخصیص دارایی سهام به مشمولان سهام عدالت انجام خواهد شد.

به گفته فقیهی حجم گسترده ورود مردم و سهامداران عدالت به بازار بورس زیرساختهای فنی کشور را متحول خواهد کرد که این یک فرصت تاریخی برای فضای کسب و کار کشور خواهد بود.

وی افزود: از دو سال قبل تحول زیرساختها در حوزه فنی بازار سرمایه آغاز شده تا استیفای حقوق مشمولان سهام عدالت در بورس به طور کامل انجام شود.

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت با بیان اینکه تعداد مراکز احراز هویت به بیش از 2 هزار مرکز ارتقا یافته است گفت: علاوه بر مراکز احراز هویت قبلی (دفاتر پیشخوان)شعب بانکهای شهر، ملل، پارسیان و آینده آماده خدمت‌رسانی در حوزه احراز هویت متقاضیان ورود به بازار سرمایه خواهند بود.

احراز هویت الکترونیکی سجام از این هفته عملیاتی می‌شود

فقیهی ادامه داد: همچنین به زودی تمام شعب بانکهای ملی و سپه نیز ارائه خدمات احراز هویت را پوشش خواهند داد. از سوی دیگر از این هفته احراز هویت الکترونیکی متقاضیان ورود بازار سرمایه عملیاتی می‌شود.

سهام عدالت برای نفروختن است

رئیس شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با بیان اینکه سهام عدالت برای نفروختن و نگه داشتن است گفت: بعد از هشتم خردادماه و مشخص شدن لیست افرادی که قصد مدیریت مستقیم سهام خود رادارند به مشمولان اعلام می‌شود که فرایند دسترسی به میزان دارایی، ارزش روزانه، اعمال رای، حضور در مجامع، به چه شکل خواهد بود البته این اطلاعات به صورت مرحله‌ای اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/


منبع: تسنیم

 

تبلیغات