واکسن کرونا,روسیه,کرونا,

واکسن کرونا,روسیه,کرونا,

SafiNews Agency

شنبه 10 آبان 1399 - 13:57 شناسه خبر: 3334 بازدید : 15 توسط:

آغاز واکسیناسیون داوطلبان بالاتر از ۶۰ سال در روسیه

آغاز واکسیناسیون داوطلبان بالاتر از ۶۰ سال در روسیه

صافی نیوز/ نخستین گروه از داوطلبان مسن‌تر از ۶۰ سال شامل ۲۸ نفر، هفته گذشته دوز واکسن "اسپوتنیک-۵" علیه ویروس کرونا را دریافت کرده، همگی آنها تحت نظر پزشکان قرار داشته و تاکنون عوارض جانبی نداشته‌اند.

صافی ، به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "نیکیتا لوماکین" رئیس مطالعات بالینی وزارت بهداشت روسیه اعلام کرد که نخستین گروه از داوطلبان دارای بیشتر از 60 سال، اولین دوز واکسن "اسپوتنیک-5" علیه ویروس کرونا را دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه 28 نفر به عنوان بخشی از آزمایشات پس از ثبت واکسن، در این گروه سنی در تاریخ 28 اکتبر ( 7 آبان ماه)  اولین دوز واکسن "اسپوتنیک-5" را دریافت کردند، تمامی آنها در بیمارستان تحت نظر هستند وهیچ یک از شرکت کنندگان در این آزمایش، تاکنون عوارض جانبی نداشته‌اند.

به گفته لوماکین، تمامی داوطلبان بیش از 60 سال سن داشته و مسن ترین فرد گروه، مردی 82 ساله است. در میان این افراد، بیماران دیابتی، دارای فشار خون و نارسایی مزمن کلیه نیز وجود دارد.

علاوه بر این، "آناستازیا راکووا" معاون شهردار پایتخت روسیه نیز شب گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد که واکسیناسیون گسترده علیه ویروس کرونا در شهر مسکو از ماه آینده آغاز می‌شود.

وی افزود: «ما وقت خود را تلف نمی کنیم در حالی که صنایع کشور در حال تولید مقدار مورد نیاز واکسن هستند، ما نیز در حال ایجاد یک شبکه بزرگ از اتاق‌های ویژه واکسیناسیون در شهر هستیم و استفاده انبوه از واکسن برای همه شهروندان علاقه مند در مسکو از ماه آینده آغاز خواهد شد.»

پیش از این سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو گفته بود، در ماه نوامبر-دسامبر (تا پایان سال جاری میلادی)، مقدار لازم واکسن در اختیار خواهد بود تا فرصت ثبت نام داوطلبان برای واکسیناسیون گسترده فراهم شود.  "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه نیز هفته گذشته ابراز امیدواری کرد که واکسیناسیون گسترده تا پایان سال 2020 در کشور آغاز شود.

طبق گفته مقامات وزارت بهداشت روسیه، واکسیناسیون گسترده می‌تواند روند شیوع ویروس کرونا را کاملاً تغییر داده و آن را تحت کنترل کامل قرار دهد.

انتهای پیام/


منبع: تسنیم

 

تبلیغات

کلیدواژه ها

, , ,