تعطیلی مدارس,سامانه اعلام تعطیلی مدارس,تعطیلی مدارس البرز,البرز,کرج,ساوجبلاغ,تعطیلی,آلودگی هوا,

تعطیلی مدارس,سامانه اعلام تعطیلی مدارس,تعطیلی مدارس البرز,البرز,کرج,ساوجبلاغ,تعطیلی,آلودگی هوا,

SafiNews Agency

دوشنبه 25 آذر 1398 - 21:1 بازدید : 138 توسط:

آلودگی هوا باز هم مدارس البرز را به تعطیلی کشاند

آلودگی هوا باز هم مدارس البرز را به تعطیلی کشاند

صافی نیوز: با افزایش غلظت ذرات آلاینده معلق در هوا ، مهدکودک ها، پیش دبستانی و مقطع ابتدایی در نوبت صبح در پنج شهرستان کرج ، ساوجبلاغ ، نظرآباد ، اشتهارد و فردیس تعطیل شد.

به گزارش صافی، ستاد اضطرار آلودگی هوای استان البرز اعلام کرد که با تداوم آلایندگی و افزایش غلظت ذرات آلاینده معلق در هوا ، مهدکودک ها، پیش دبستانی و مقطع ابتدایی در نوبت صبح در پنج شهرستان کرج ، ساوجبلاغ ، نظرآباد ، اشتهارد و فردیس فردا سه شنبه نیز تعطیل است.

علی درویش پور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز عصر دوشنبه در نشست کمیته اضطرار آلودگی هوای استان البرز افزود: شهرداری ها به منظور پیشگیری از افزایش آلایندگی ها فردا سه شنبه از اجرای پروژه های عمرانی که منجر به تشدید آلودگی هوا می شود و سوزاندن ضایعات فضای سبز شهری خودداری کنند.

علی درویش پور همچنین از تمام دستگاه های اجرایی استان در اجرای مصوبات این کمیته برای کمتر شدن میزان آلاینده ها بویژه شهرداری ها و نیروی انتظامی تقدیر کرد و از پلیس راهور خواست همچنان از تردد خودروهای دودزا و آلاینده در سطح استان جلوگیری کند.

رئیس کمیته اضطرار آلودگی هوای استان البرز تاکید کرد: معادن شن و ماسه آلاینده و فعالیت های عمرانی و آسفالت توسط شهرداریها نیز نباید فردا هیچ گونه فعالیتی داشته باشند.

درویش پور خاطرنشان کرد: استقرار پایگاه های امداد و نجات اورژانس و جمعیت هلال احمر به منظور امدادرسانی سیار به شهروندان و مراجعان احتمالی در سطح مناطق مختلف شهری ضروری است.

وی بار دیگر با تاکید بر جلوگیری از فعالیت هایی که آلودگی هوا را تشدید می کند گفت: خودداری از فعالیت های ورزشی و بدنی و فعالیت های عمرانی مانند آسفالت معابر و خیابان ها، سوزاندن لاستیک ، فعالیت معادن و کارخانجات از جمله مسائل مهم به تصویب رسیده در کارگروه اضطرار و آلودگی هوا است.

وی اظهار داشت: اعمال قانون در این روزها به طور دقیق اجرا شود به خصوص با صنایع آلاینده و افرادی که خودرو آنان معاینه فنی لازم را ندارند به جد برخورد شود.

درویش پور ضرورت بکارگیری حداکثر توان ناوگان حمل و نقل عمومی برای جابجایی مسافران استان البرز را مورد تاکید قرارداد و اعلام کرد که ۶۲ درصد آلودگی هوا منابع متحرک از جمله خودروها هستند، که در روز سه شنبه با توجه به شدت آلودگی هوا از تردد حتی اتوبوس های آلاینده نیز باید خودداری شود.

وی تاکید کرد: همراهی شهروندان نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا دارد و انتظار می رود فردا تا حد امکان از خودروهای شخصی استفاده نشود و شهروندان کرج و فردیس از اتوبوس های عمومی با کرایه نیم بهاء استفاده نمایند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: فارس

 

تبلیغات