رجب طیب اردوغان,مصطفی الکاظمی,ترکیه,عراق,

رجب طیب اردوغان,مصطفی الکاظمی,ترکیه,عراق,

SafiNews Agency

شنبه 27 ارديبهشت 1399 - 10:30 شناسه خبر: 2573 بازدید : 140 توسط:
اردوغان:

آماده حمایت سیاسی و اقتصادی از عراق هستیم

آماده حمایت سیاسی و اقتصادی از عراق هستیم

صافی نیوز / «رجب طیب اردوغان» رییس جمهوری ترکیه جمعه شب در تماس تلفنی با «مصطفی الکاظمی» نخست‌ وزیر عراق از آمادگی آنکارا برای حمایت سیاسی، امنیتی و اقتصادی از بغداد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، اردوغان ضمن تبریک به الکاظمی برای انتخابش به عنوان نخست‌وزیر جدید عراق، گفت: آنکارا آماده است به عراق برای مقابله با شیوع کرونا کمک کند.

در مقابل، مصطفی الکاظمی نیز گفت: عراق بر اساس اعتماد و احترام متقابل به دنبال ایجاد روابط شراکتی قوی با ترکیه است.

بر اساس این گزارش، دو طرف همچنین درباره موضوع حق‌آبه‌ عراق از دجله، تبادلات تجاری میان دو کشور و سرمایه‌گذاری شرکت‌های ترکیه در زمینه انرژی و ساخت و ساز در عراق صحبت کردند.

در همین پیوند دفتر نخست‌ وزیری عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد؛ رییس جمهوری ترکیه در تماس تلفنی با الکاظمی ابراز تمایل کرده تا درباره راه‌های تقویت و گسترش روابط دوجانبه در نزدیکترین زمان ممکن به بغداد سفر کند.

دولت الکاظمی جایگزین دولت پیشبرد امور «عادل عبدالمهدی» ‌شد که در ۲۹ نوامبر سال گذشته (نهم آذرماه ۹۸) استعفای خود را تقدیم کرده است.

دولت جدید ظرف مدت یک سال موظف است فضا را برای انتخابات زودهنگام پارلمانی مهیا و عراق را در برابر چالش بهداشتی ناشی از کرونا و اقتصادی متأثر از سقوط قیمت جهانی نفت، مدیریت کرده و در سریع ترین زمان ممکن بودجه ۲۰۲۰ را به پارلمان ارائه کند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی