سیما سادات لاری,سخنگوی وزارت بهداشت,شب یلدا,یلدا,یلدا 99,دورهمی,

سیما سادات لاری,سخنگوی وزارت بهداشت,شب یلدا,یلدا,یلدا 99,دورهمی,

SafiNews Agency

شنبه 29 آذر 1399 - 11:33 شناسه خبر: 4424 بازدید : 13 توسط:
سخنگوی وزارت بهداشت:

ابتلا به کرونا در دورهمی‌ها بیش از 50 درصد است

ابتلا به کرونا در دورهمی‌ها بیش از 50 درصد است

صافی نیوز / سخنگوی وزارت بهداشت گفت: توصیه می‌شود که همانند عید نوروز، افراد از برگزاری دورهمی و مهمانی‌ها در شب یلدا خودداری کنند.

به گزارش صافی به نقل از ایلنا، «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به خطر دورهمی‌ها به  خصوص در شب یلدا، بیان کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده، تاثیر ابتلای افراد به ویروس کرونا به علت دورهمی‌ها بیش از 50 درصد است. به خصوص حضور در فضاهای بسته و بدون تهویه با توجه به سرمای هوا، می‌تواند در صورت حضور فرد مبتلای بی علامت در جمع، به سرعت باعث ابتلای سایر اعضای خانواده شود. 

وی ادامه داد: از طرفی ساعت حضور افراد در دورهمی‌ها و مهمانی‌ها و به خصوص در مراسم شب یلدا بسیار طولانی بوده و تهویه مناسب و فاصله گذاری هم انجام نمی‌شود. در نتیجه توصیه می‌شود که همانند عید نوروز، افراد از برگزاری دورهمی و مهمانی‌ها در شب یلدا خودداری کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: محدودیت‌هایی برای تردد ساعتی در شب یلدا به ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شده که تاثیر گذار خواهد بود و همچنان توصیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به خانواده‌ها این است که از برگزاری هرگونه مهمانی و دورهمی خودداری کنند.

وی گفت: تلاش‌های انجام شده در هفته‌های اخیر توانسته موارد ابتلا، بستری و فوت به علت کووید 19 در کشور را کاهش بدهد و حفظ این روند نیازمند همکاری همه مردم و مسئولان است.

انتهای پیام/


منبع: ایلنا

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی