محمود احمدی نژاد,عربستان,جرج بوش,نامه نگاری,

محمود احمدی نژاد,عربستان,جرج بوش,نامه نگاری,

SafiNews Agency

چهارشنبه 18 تير 1399 - 10:41 بازدید : 113 توسط:

ادعایی در مورد نامه‌نگاری احمدی نژاد با ولیعهد سعودی

ادعایی در مورد نامه‌نگاری احمدی نژاد با ولیعهد سعودی

صافی نیوز / برخی منابع مدعی شده اند محمود احمدی نژاد نامه‌ای به محمد بن سلمان ارسال کرده که در این نامه درباره طرح صلح یمن با او مسائلی مطرح کرده است.

به گزارش صافی به نقل از رویداد 24، یک منبع آگاه مدعی شده در ادامه نامه نگاری های محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق برای میانجیگری در جنگ یمن با سران دو طرف درگیر و سازمان ملل وارد گفتگو شده است و تلاش دارد یک هیات میانجی‌گر که در آن چهره‌های بین المللی حضور داشته باشند را تشکیل دهد.

این منبع خبر داده که رییس جمهور پیشین ایران تلاش دارد این هیات را به زودی تشکیل دهد و اسناد آن را نیز منتشر خواهد کرد.

او آگاه اعلام کرد: تلاش احمدی نژاد آن است تا نقش میانجی‌گر در طرح صلح یمن را ایفا کند.

این منبع آگاه در پاسخ به این سوال که آیا پاسخی از سوی عربستان به آنها رسیده یا خیر، گفته فعلا فرآیندها در حال انجام است و در مرحله نخست نامه‌نگاری شده و در مرحله بعد پیگیری‌ها و بحث فنی برای تشکیل هیات میانجی انجام خواهد شد.

او خبر داده که محمود احمدی نزاد مکاتباتی با بدرالدین رهبر حوثی‌های یمن و آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل نیز انجام داده است.

نامه‌های محمود احمدی نژاد از این جهت اهمیت دارد که در شرایط کنونی برخی از حضور احتمالی او به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ سخن می‌گویند.


پیش از این در سال ۱۳۹۵ احمدی‌نژاد به باراک اوباما رئیس‌جمهور وقت آمریکا نامه‌ای نوشت که گفته شد این نامه با سربرگ رسمی دفتر رئیس‌جمهور دوره نهم و دهم به دفتر حافظ منافع ایالات متحده آمریکا در سفارت سوییس در تهران تحویل شد.

او در آن نامه از اوباما خواسته‌ بود حکم توقیف دو میلیارد دلار امول ایران که تیرماه ۱۳۹۵ توسط دیوان عالی آمریکا صادر شده‌ را ابطال کند.

در دوره‌های دیگر احمدی نژاد به انگلا مرکل صدراعظم آلمان، پاپ بندیکت رهبر کاتولیک‌های جهان و نیکلای سارکوزی رئیس‌جمهور وقت فرانسه نامه نوشته است.

او در دوره ریاست جمهوری خود نامه‌ای به جورج بوش نیز نوشت که در آن زمان وزارت امور خارجه آمریکا آن را «تلاشی ضعیف» برای گفتگو با مردم آمریکا خواند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات