وزیر صمت,وزارت صمت,مجلس,برکناری,

وزیر صمت,وزارت صمت,مجلس,برکناری,

SafiNews Agency

دوشنبه 22 ارديبهشت 1399 - 18:32 بازدید : 113 توسط:

ادعای عضو هیئت‌رئیسه مجلس درباره علت برکناری وزیر صمت

ادعای عضو هیئت‌رئیسه مجلس درباره علت برکناری وزیر صمت

صافی نیوز / عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی علت برکنار وزیر «صنعت، معدن و تجارت» را اعلام کرد.

به گزارش صافی به نقل از میزان، احمد امیرآبادی‌فراهانی در پیامی در حساب توئیتری خود نوشت: مردم عزیز بدانند آقای روحانی به خاطر مشکلات شما و یا قیمت خودرو آقای رحمانی وزیرصنعت رابرکنار نکرد. چهارشنبه به رحمانی ابلاغ شد اگر مجلس به وزارت بازرگانی (بخوانید وزارت واردات و رانت خواری) رأی ندهد باید استعفا دهید وزیر هم استعفا را نپذیرفته و برکنار شد.

گفتنی است؛ رئیس‌جمهور ساعاتی پیش در حکمی غیرمنتظره رضا رحمانی را از مسئولیت وزارت صمت برکنار کرد. وی در حکم خود مدرسی خیابانی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.
به گزارش تسنیم؛ خبر عزل رحمانی در حالی منتشر شد که وی در جلسه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور باعنوان فعال کردن فعالیت‌های اقتصادی در کشورهای همسایه حضور داشت و جالب‌تر اینکه در این جلسه قائم مقام او که از قضا حالا سرپرست این وزارتخانه شده نیز او را در این جلسه همراهی می کرد.
برخی منابع احتمال میدهند که رئیس‌جمهور به دو دلیل، یا دست کم دستاویز، رضا رحمانی را از مسئولیت خود برکنار کرده است. یکی موضوع آشفتگی بازار خودرو و افزایش غیرمنطقی قیمت خودرو در دو هفته اخیر ودلیل دوم که کمی مهم‌تر و اصلی‌تر نیز به نظر می‌رسد موضوع عدم تفکیک وزارتخانه صنعت و بازرگانی بوده است. گویا رئیس‌جمهور انتظار داشته است رحمانی برای تصویب این طرح در مجلس حداکثر تلاش خود را به کار گیرد.
با این حال برخی دیگر معتقدند رییس جمهور مدتهاست تمایلی به همکاری به رحمانی نداشته و موضوعات اخیر فرصت مناسبی در اختیارش قرار داده است. برخی روزنامه ها و رسانه های نزدیک به دولت ماه هاست علیرغم دولتی بودن در مقام منتقد وزارت صمت هم هستند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات