حسن قالیباف اصل,سازمان بورس,کد بورسی,سهام عدالت,آزادسازی سهام عدالت,

حسن قالیباف اصل,سازمان بورس,کد بورسی,سهام عدالت,آزادسازی سهام عدالت,

SafiNews Agency

شنبه 20 ارديبهشت 1399 - 14:4 بازدید : 116 توسط:

ارسال کد بورسی به ۳۵ میلیون سهامدار عدالت

ارسال کد بورسی به ۳۵ میلیون سهامدار عدالت

صافی نیوز / رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: از زمان اجرای آزادسازی سهام عدالت تاکنون بالغ بر ۳۵ میلیون کد بورسی به سهام داران ارسال شده است.

به گزارش صافی به نقل از میزان، حسن قالیباف اصل با حضور در نشست خبری ستاد راهبری آزاد سازی سهام عدالت در وزارت اقتصاد اظهار کرد: سهام عدالت از سال ۸۵ به حدود ۵۰ میلیون ایرانی واگذار شد که این سهام مربوط به ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیر بورسی است.

وی افزود: امروزه بعد از گذشت ۱۴ سال ارزش روز شرکت‌های بورسی این سهام ۴۹۰ هزار میلیارد تومان شده است و به زودی با ورود این شرکت‌ها به بورس این حجم از سرمایه به سهام بورسی قابل معامله و شناور بازار اضافه خواهد شد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار بیان کرد: ۱۳ شرکت غیر بورسی نیز باید ظرف یک ماه آینده پس از تعیین تکلیف نحوه آزادسازی سهام عدالت، وارد بورس شوند.

قالیباف ادامه داد: افرادی که گزینه مدیریت غیر مستقیم را انتخاب می‌کنند، شرکت‌های استانی سهام عدالت موظف هستند به بورس تهران یا فرابورس بپیوندند که برای این موضوع از ۸ خرداد ماه یک ماه فرصت تعیین شده است و بایستی درخواست پذیریش در تابلو بازار سرمایه را ارائه کنند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: صدور کد بورسی بر عهده شرکت سپرده گذاری مرکزی است و هم اکنون کد بورسی برای ۳۵ میلیون ‌سهامدار صادر شده است.

انتهای پیام/


منبع: میزان

 

تبلیغات