بد غذایی کودکان,بد غذایی,

بد غذایی کودکان,بد غذایی,

SafiNews Agency

یکشنبه 31 فروردين 1399 - 18:8 شناسه خبر: 2239 بازدید : 173 توسط:

اشتباهاتی که منجر به بد غذایی کودک می‌شود

اشتباهاتی که منجر به بد غذایی کودک می‌شود

صافی نیوز/ قرار نیست همه کودکان به‌طور طبیعی به غذا خوردن علاقه داشته باشند و به محض احساس گرسنگی به‌راحتی سر سفره یا میز غذا حاضر شوند. برخی از این کودکان برای بهتر و به اندازه کافی غذا خوردن باید از طرف والدین کمک شوند. چه بسا گاهی دلایل بدغذایی به رفتار مادر یا هر کسی که در غذا دادن به کودک شریک است برمی‌گردد. در این مطلب به برخی عادت‌ها و رفتارهای اشتباه والدین در غذا دادن به کودک اشاره می‌کنیم:

عادت دادن کودک به ذائقه خودمان
یکی از اشتباهات رایج، عادت دادن کودک به غذاهای چرب، طعم‌های شور و شیرین و مطابق با ذائقه خودمان است. درحالی‌که کودک به محض غذاخوردن چون تصوری از طعم‌های غذا ندارد، غذای بدون شیرینی و شوری هم برایش قابل‌قبول است.
اجبار مادر در غذا دادن به کودک
برخی از والدین با تهدید و تشر کودک را پای غذا می‌نشانند. وجود فشارهای روانی بر کودک و مشاجره خانوادگی، بدغذایی کودک را تشدید می‌کند. اجبار کودک به غذاخوردن با ترساندن او از پدرش یا هر فرد دیگر، تنبیه کودک با غذا ندادن به خاطر اشتباهی که از او سر زده، باعث دلزدگی او می‌شود.
سخت‌گیری در آداب غذا خوردن
توصیه می‌شود در رعایت آداب غذاخوردن به کودکان بیش از حد سخت‌گیری نکنید. این یادگیری روندی است تدریجی که با حوصله و مهربانی امکان‌پذیر است.
ظاهر نامناسب غذا
به کار بردن خلاقیت در تزیین غذا و ظرفی که غذا را برای کودک سرو می‌کنید در اشتیاق کودک به غذا خوردن بسیار موثر است. برای ایده گرفتن و تزیین غذا می‌توانید از طرح‌های مختلفی که در شبکه‌های اجتماعی وجود دارند استفاده کنید.
نکته:
قبل از هر چیز علت بدغذایی کودک را شناسایی کنید. غیر از بیمار بودن کودک مانند حساسیت غذایی، عفونت مجاری ادراری یا بیماری‌های دیگر که بر تغذیه کودک تاثیر منفی دارد، سایر علل به رفتارهای والدین مربوط می‌شود.

انتهای پیام/


منبع: بیتوته

 

تبلیغات

کلیدواژه ها

, ,