واکسن کرونا,کرونا,حسینعلی شهریاری,بهداشت و درمان,واکسن,

واکسن کرونا,کرونا,حسینعلی شهریاری,بهداشت و درمان,واکسن,

SafiNews Agency

دوشنبه 01 دي 1399 - 21:3 شناسه خبر: 4466 بازدید : 142 توسط:

اظهارات رئیس کمیسیون بهداشت مجلس برای خطرات احتمالی واکسن خارجی

اظهارات رئیس کمیسیون بهداشت مجلس برای خطرات احتمالی واکسن خارجی

صافی نیوز / رئیس کمیسیون بهداشت مجلس درباره برخی انتقادات و نگرانی‌ها بابت عدم تهیه واکسن خارجی کرونا، گفت: در واقع اگر واکسن خارجی خطراتی داشته باشد تمام مسئولیت این مساله با وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است.

به گزارش صافی به نقل از انتخاب، حسینعلی شهریاری افزود: وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو وظیفه دارند که همه داروهای وارداتی به ایران را بررسی و در صورت سلامت و مفید بودن آن داروها، مجوز ورود آن دارو را به کشور صادر کنند. باید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو پاسخگوی خطرات واکسن وارداتی باشند.

حسینعلی شهریاری به برگزاری جلسات مشترک بین مجلس و وزارت بهداشت درباره واکسن کرونا اشاره کرد و گفت: ما در این جلسات بیشتر اصرار بر ساخت واکسن داخلی و تقویت توان داخلی داشتیم. البته این نگرانی وجود دارد که اگر به سمت واکسن داخلی برویم، زودتر از خرداد و تیرماه 1400 نتوانیم واکسن داخلی را به مرحله انبوه سازی برسانیم. هرچند که از اواخر همین هفته قرار است اولین فاز آزمایشی واکسن تولید شده بنیاد برکت بر روی نمونه انسانی انجام شود ولی همین واکسن باید چند مرحله و فاز را پشت سر گذاشته و سپس وارد مرحله انبوه سازی برود که زمان بر خواهد بود. افزون بر این نیز ما با مشکل تامین منابع ملی مواجه هستیم که شرایط را سخت‌تر می‌کند.
این نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طب سنتی گفت: ما از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو درخواست کردیم که اگر کسی ادعا داشت، داروی گیاهی و سنتی او توانایی درمان کرونا را دارد، آن دارو بررسی شود تا در صورت صحت آن دارو، مجوز لازم را اخذ کند.
وی درپاسخ به این پرسش که آیا تاکنون دارویی از طریق طب سنتی به مرحله تولید رسیده که مجوز درمانی را برای بیماری کرونا داشته باشد، گفت: شنیده شده که 3 یا 4 دارو این مجوز را گرفتند. البته این داروها صرفا در همان مراحل اولیه و مقدماتی ابتلای بیماری کرونا تاثیراتی دارد ولی در فازهای بعدی تاثیری ندارد. هرچند که تاکنون نیز دارویی به عنوان درمانگر قطعی کرونا شناخته نشده است.

انتهای پیام/


منبع: انتخاب

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی