محمد شریعتمداری,خط فقر,کرونا,وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی,

محمد شریعتمداری,خط فقر,کرونا,وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی,

SafiNews Agency

سه شنبه 16 ارديبهشت 1399 - 19:17 شناسه خبر: 2409 بازدید : 117 توسط:

افزایش خطر فقر در ایران با شیوع کرونا

افزایش خطر فقر در ایران با شیوع کرونا

صافی نیوز/ وزیر تعاون با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا در جهان ۵۰۰ میلیون نفر را فقیر کرده است؛ گفت: خط فقر در ایران نیز با ورود این بیماری افزایش پیدا کرد.

به گزارش صافی ، محمد شریعتمداری در دیدار معاون اول رئیس جمهور با مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شیوع بیماری کرونا در جهان ۵۰۰ میلیون نفر را فقیر کرده است که خط فقر در ایران هم با ورود این بیماری افزایش پیدا کرد.
وی ادامه داد: بیش از ۵۰ میلیون نفر از مردم با این وزارتخانه ارتباط مستقیم دارند و این وزارتخانه را باید بزرگترین نهاد اجتماعی کشور خواند.
شریعتمداری اظهار کرد: جامعه کارگری ستون فقرات تولید کشور هستند که در ایام کرونا در واحدهای گوناگون کشاورزی، گازی و نفت به گونه خوبی عمل کردند.
وزیر تعاون افزود: ما از سال ۱۹۳۰ تاکنون رکوردی به اندازه رکورد کرونا مشاهده نکردیم و بیماری کرونا ۵۰۰ میلیون نفر را در جهان فقیر کرد.
در این جلسه مدیران و معاونان وزارتخانه گزارشی از اقدامات خود ارائه کردند و با اشاره به برخی مشکلات فرارو از معاون اول رئیس جمهور درخواست رفع آن را داشتند.
بحث در خصوص شکایات ناشی از مرخصی زایمان، سطح بندی مراکز و خدمات درمانی و طرح تمدید غیر حضوری دفترچه‌های تأمین اجتماعی از مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

انتهای پیام/


منبع: صدا و سیما

 

تبلیغات