علیرضا سلیمی,نماینده مجلس,سازمان خصوصی سازی,مجلس شورای اسلامی,نظارت,بیژن نامدار زنگنه,

علیرضا سلیمی,نماینده مجلس,سازمان خصوصی سازی,مجلس شورای اسلامی,نظارت,بیژن نامدار زنگنه,

SafiNews Agency

پنجشنبه 15 آبان 1399 - 14:26 شناسه خبر: 3472 بازدید : 10 توسط:

اقدامات نظارتی مجلس از ۱۱۱۲ تذکر به وزرا تا کارت زرد به زنگنه

اقدامات نظارتی مجلس از ۱۱۱۲ تذکر به وزرا تا کارت زرد به زنگنه

صافی نیوز / عضو هیئت رئیسه مجلس اقدامات نظارتی قوه مقننه بر فعالیت‌های دولت و مسئولان اجرایی را تشریح کرد.

به گزارش صافی به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، ضمن تاکید بر تقویت بعد نظارتی مجلس، بیان داشت: مجلس یازدهم با این رویکرد که ضعف مدیریت و ناکارآمدی عامل اصلی بروز بسیاری از مشکلات در کشور است، نظارت را اولویت خود تعیین کرده است.

وی در همین راستا افزود: تاکنون مجلس با استفاده از ابزارهای نظارتی خود از جمله تذکر شفاهی و کتبی، تحقیق و تفحص و، سوال و استیضاح اقداماتی را در جهت نظارت بر فعالیت‌های دولت و مسئولان اجرایی داشته است.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه در مدتی که از فعالیت مجلس سپری شده 9 طرح سوال از وزرا دولت مطرح شده است، گفت: در نتیجه بررسی این تعداد سوال از وزرا، بیژن زگنه وزیر نفت از نمایندگان کارت زرد گرفته و در جریان سوال از وزیر جهاد کشاورزی نیز نمایندگان به صورت مشروط از توضیحات وی قانع شدند.

حجت‌الاسلام سلیمی با بیان اینکه تذکر شفاهی و کتبی یکی از ابزار‌های نظارتی نمایندگان است، اظهار داشت: در حدود 6 ماهی که از عمر مجلس یازدهم گذشته نمایندگان در حدود 1112 تذکر به مسئولان اجرایی را مطرح کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در این مدت مجلس با دعوت از وزرا از آنها گزارشاتی را در زمینه‌های مختلف دریافت کرده است، اضافه کرد: تاکنون 5 طرح تحقیق و تفحص نیز در جلسه علنی پارلمان بررسی شده است.

نماینده مردم محلات در مجلس اظهار داشت: نظارت کمیسیون اصل 90 بر خصوصی‌سازی‌های مسئله‌دار تا مسئله ویلموتس و تصمیمات سرنوشت‌ساز دیوان محاسبات از خلع ید مالک هفت تپه تا ابطال واگذاری کشت و صنعت مغان نیز از دیگر اقدامات نظارتی مجلس در این مدت بوده است.

انتهای پیام/


منبع: تسنیم

 

تبلیغات