عراق,کابینه دولت عراق,دولت عراق,کابینه,الکاظمی,مصطفی الکاظمی,

عراق,کابینه دولت عراق,دولت عراق,کابینه,الکاظمی,مصطفی الکاظمی,

SafiNews Agency

چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 11:42 شناسه خبر: 2817 بازدید : 129 توسط:

الکاظمی کابینه خود را تکمیل کرد

الکاظمی کابینه خود را تکمیل کرد

صافی نیوز / مشاور ریاست پارلمان عراق از تکمیل اعضای کابینه مصطفی الکاظمی نخست وزیر و جلسه آینده پارلمان برای رای اعتماد به آنها خبر داد.

به گزارش صافی به نقل از تسنیم، شاکر حامد مشاور ریاست پارلمان عراق امروز چهارشنبه گفت: ریاست پارلمان پیش از جلسه امروز چهارشنبه، نشستی را با سران فراکسیون ها برگزار کرد.

وی افزود: این نشست به ریاست محمد الحلبوسی رئیس پارلمان و حسن الکعبی نایب اول وی برگزار شد و در آن بر لزوم از سرگیری کار پارلمان و برگزاری جلسات آن و دعوت از همه نمایندگان برای حضور و نیز نشان دادن تمایل ملی عالی برای آغاز تصویب قوانین همسو با چالش های مالی و اقتصادی عراق در سایه کسری بودجه و توقف فعالیت های اقتصادی ناشی از شیوع کرونا تاکید شد.

شاکر حامد تصریح کرد: ریاست پارلمان بر لزوم ارسال پیام های اطمینان بخش به مردم و افکار عمومی تاکید و با سران فراکسیون ها درباره برنامه کاری جلسه امروز توافق کرد. این برنامه حاوی بحث درباره قانون استقراض داخلی و خارجی برای جبران کسی مالی بودجه سال 2020 میلادی و بحث درباره گزارش ویژه بحران پارلمانی و گزارش کمیسیون مالی و پیشنهادهای آن و نیز پیگیری اجرای کمک مالی به خانواده های کم درآمد خواهد بود که از تکرار مقررات منع آمد و شد زیان دیده اند.

وی درخصوص تکمیل کابینه وزارتی عراق گفت: به پارلمان اطلاع داده شده است که نخست وزیر اسامی نامزدهای پست های خالی وزارتی را تکمیل کرده است و چه بسا زندگینامه آنها برای تصدی هفت پست خالی در دو روز آینده به دست پارلمان برسد.

شاکر حامد گفت که به احتمال زیاد جلسه هفته آینده پارلمان درخصوص تکمیل کابینه وزارتی الکاظمی خواهد بود.

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی