حسن روحانی,افغانستان,رئیس جمهور,دیدار با روحانی,

حسن روحانی,افغانستان,رئیس جمهور,دیدار با روحانی,

SafiNews Agency

پنجشنبه 20 آذر 1399 - 11:35 شناسه خبر: 4228 بازدید : 151 توسط:
روحانی:

امروز یک روز تاریخی فراموش نشدنی برای ایران و افغانستان است

امروز یک روز تاریخی فراموش نشدنی برای ایران و افغانستان است

صافی نیوز / رئیس جمهور با بیان این که افتتاح راه آهن خواف-هرات رسما یک روز تاریخی فراموش نشدنی است، گفت: ایران و افغانستان از یک فرهنگ، تاریخ و منطقه در طول تاریخ همسایگی و برادری به عنوان بهترین یاران یکدیگر را حفظ کرده اند.

به گزارش صافی به نقل از تسنیم، صبح امروز طی مراسمی با حضور حسن روحانی رئیس جمهور و اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان به صورت ویدئویی راه آهن خواف-هرات رسما به بهره برداری رسید.
حسن روحانی در این مراسم اظهار کرد: ایران و افغانستان از یک فرهنگ، تاریخ و منطقه در طول تاریخ همسایگی و برادری به عنوان بهترین یاران یکدیگر را حفظ کرده اند. امروز به عنوان یکی از روزهای تاریخی در روابط دو ملت بزرگ ایران و افغانستان است.
وی افزود: روابط ما از طریق دلها، اندیشه ها ، فرهنگ ها رفتارها و تلاش ها بوده است. امروز ریل راه آهن این پیوند را مستحکم تر می کند. روزی توام با شادمانی برای دو ملت ایران و افغانستان است. بنده به سهم خودم بسیار خوشحالم گرچه نشد به دلیل بهداشتی در کنار همدیگر -رئیس جمهور افغانستان- به صورت فیزیکی افتتاح را انجام دهیم .
وی بیان کرد: از این رو از طریق فضای مجازی این افتتاح را با دستور دو رئیس جمهور شاهد خواهیم بود. امروز یک روز تاریخی برای ما و فراموش نشدنی است.
اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نیز در این مراسم  با اشاره به این که شاهد بهره برداری پروژه تاریخی و حیاتی راه آهن خواف-هرات هستیم، گفت: این اقدام نتیجه تلاش های خستگی ناپذیر دو کشور برای رسیدن به رفاه اقتصادی آینده است. آرزو داشتم در این پروژه بزرگ به صورت حضوری باشم اما محدودیت های کرونا باعث شد این طرح از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح شود.
وی باین کرد: با مردم ایران که با موج دوم کرونا دست و پنجه نرم می کنند، ابراز همدردی می کنم و از  کمک جمهوری اسلامی ایران برای مهار موج اول کرونا تشکر می کنم. همچنین از حضور شما در افتتاح این پروژه حیاتی قدردانی می کنم.
وی تاکید کرد: تکمیل این پروژه با وجود محدودیت های موجود نشانه بارز تلاش های شبانه روزی دو کشور است.
رئیس جمهور افغانستان اضافه کرد: راه آهن خواف-هرات گام مهم در جهت احیا، توسعه و جهش اقتصادی دو کشور بوده و آنرا به فال نیک می گیرم، همچنان از تمام همکاران که در محل افتتاح حضور دارند به گونه ای خاص قدردانی می کنم.

انتهای پیام/


منبع: تسنیم

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی