close
دانلود آهنگ جدید
انتقاد مدیر سابق العالم از سانسور آباژوری تلویزیون

هر کی شما بگین,مهران رجبی,سانسور,سانسور آباژوری,سانسور تلویزیون,تلویزیون,نماینده,

هر کی شما بگین,مهران رجبی,سانسور,سانسور آباژوری,سانسور تلویزیون,تلویزیون,نماینده,

SafiNews Agency

دوشنبه 09 دي 1398 - 15:57 بازدید : 145 توسط:

انتقاد مدیر سابق العالم از سانسور آباژوری تلویزیون

انتقاد مدیر سابق العالم از سانسور آباژوری تلویزیون

صافی نیوز: ویژه‌برنامه انتخاباتی «هر کی شما بگین» که با اجرای مهران رجبی چند شبی است از تلویزیون پخش می‌شود، در این روز‌ها به شدت بحث‌برانگیز و با حواشی بسیار زیادی همراه شده است.

به گزارش صافی، ویژه‌برنامه انتخاباتی «هر کی شما بگین» که با اجرای مهران رجبی چند شبی است از تلویزیون پخش می‌شود، در این روز‌ها به شدت بحث‌برانگیز و با حواشی بسیار زیادی همراه شده است.

بهشتی‌پور مدیر اسبق العام گفت: من به عنوان یک فرد رسانه‌ای، از مدیری که چنین برنامه‌ای زیر نظر او تولید می‌شود، توقعی دارم. آن مدیر باید برنامه‌ساز را به این اصل توجه دهد که رعایت مقررات انتخابات، یک موضوع مهم است و حتما باید انجام شود، ولی راهش این نیست که ما با این وضعیت غیرحرفه‌ای یک نماینده مجلس را اینگونه به مردم نشان دهیم.

او تصریح می‌کند: این اتفاق به خود تهیه‌کننده و مجری برنامه برمی‌گردد. البته مجری برنامه که سابقه چنین اجراهایی ندارد و هنرپیشه طنز هستند؛ بنابراین‌ از ایشان توقعی نیست، اما از تهیه‌کننده برنامه و سردبیر توقع هست که اگر واقعا می‌خواهند درباره‌ی مجلس صحبت کنند، ضرورتی ندارد با کاندیدای مجلس صحبت کنند. می‌توانند حداقل با نمایندگان قبلی که کاندیدا نیستند گفت‌وگو کنند یا راه‌حل دیگری پیدا کنند. ما کارشناسان خوبی داریم که نماینده نبوده‌اند ولی به خوبی به موضوعات مجلس احاطه دارند. مانند پژوهشگرانی که در واحد پژوهش مجلس کار می‌کنند.

وی با ابراز تعجب از نماینده‌ مجلس که تن به چنین کاری داده است، گفت: باید به ایشان این توجه را داد که این نوع کار کردن و حضور غیرحرفه‌ای در رسانه آن‌هم به هر قیمتی توجیهی ندارد. می‌توان گفت این اقدام یک توهین غیرمستقیم به نماینده مجلس است. وقتی خلاف قوانین انتخاباتی است که چهره کاندیدا را نشان داد، ضرورتی ندارد از کاندیدا به این شکل استفاده کرد و باید راه‌های جایگزینی برای آن انتخاب کرد؛ وگرنه این روش‌های غیرحرفه‌ای موجب وهن مجلس و همچنین خود صداوسیما می‌شود.

این کارشناس رسانه درباره‌ی تیم برنامه‌ساز این برنامه انتخاباتی اظهار کرد: متاسفانه کار تولید برنامه را دست کسانی داده‌اند که احتمالا غیرحرفه‌ای بوده‌اند. اگر کسی کارشناس این کار باشد، این توقع از تهیه‌کننده و سردبیر برنامه است که به شکل کاملا حرفه‌ای برنامه را تولید کنند. همه‌ این موارد نشان می‌دهد تولیدکنندگان برنامه آشنایی و تسلط لازم را بر تولید چنین برنامه‌ی مهمی نداشتند.

مدیر سابق شبکه العالم در بخش پایانی گفت‌وگو یادآور شد: به عنوان یک همکار سابق صداوسیما درخواستم این است که مسوولان نسبت به ساخت چنین برنامه‌هایی و به کارگیری چنین افرادی تجدید نظر کنند و اجازه ندهند اعتبار صداوسیما خدشه‌دار شود. انتظار دارم مسوولان حداقل از افراد کاربلد بهره بگیرند و این اعتباری را که قطره قطره به دست می‌آید را یک دفعه از دست ندهند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

تبلیغات