غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی,نماینده مجلس,مجلس شورای اسلامی,

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی,نماینده مجلس,مجلس شورای اسلامی,

SafiNews Agency

پنجشنبه 27 آذر 1399 - 20:17 شناسه خبر: 4401 بازدید : 125 توسط:

انتقاد یک نماینده مجلس دهم از اتفاقی تلخ در پارلمان

انتقاد یک نماینده مجلس دهم از اتفاقی تلخ در پارلمان

صافی نیوز / نماینده مجلس دهم گفت: مجلس اتفاق تلخی رقم می زند که در شان این قوه نیست. مجلس قانونی را می نویسد تا از ورود افراد مشخصی جلوگیری کند و افراد مشخص دیگری را به عرصه می آورد. این کار یعنی چه معنی می دهد؟

به گزارش صافی به نقل از برنا، «غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی»، نماینده مجلس دهم، در رابطه با مصوبه مجلس یازدهم درمورد اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: مجلسی ها به دنبال این هستند که فردی خاص کرسی ریاست جمهوری را بر عهده بگیرد و این موضوع خوب نیست، کاش مجلس با عجله به چنین کاری دست نمی  زد،  این دست بردن در قانون و وصله پینه کردن آن، نشان می دهد نمایندگان به دنبال موضوع خاصی هستند.

او افزود: حقانیت کرسی ریاست جمهوری بر آن است تا فرد شایسته ای را بر کرسی، بنشانند. اگر به دنبال چنین موضوعی بودند باید دقت می کردند که چگونه می توانند فردی شایسته را بر کرسی بنشانند. مجلس از این محتوا خارج شده و قانون را با فرد تطبیق می دهد نه اینکه افراد را به سمت تطابق دادن خود با قانون ببرد، به نظر من این شیوه در شان پارلمان ایران نیست.

ایمن آبادی یادآور شد: مجلس اتفاق تلخی رقم می زند که در شان این قوه نیست. مجلس قانونی می نویسد تا از ورود افراد مشخص جلوگیری کند و افراد مشخص دیگری را به عرصه آورد، این کار چه معنی می دهد؟ 

او اضافه کرد: مجلس نباید متناسب با افراد قانون گذاری کند، امروز آذری جهرمی نمی تواند کاندیدا شود و بذرپاش می تواند. ما به همین صورت هم، شاهد کم شدن حضور مردم پای صندوق های رای هستیم اگر به این صورت ادامه بدهیم، شاهد کم تر شدن مشارکت  در زمان انتخابات خواهیم بود که به نوعی بیانگر مداخله سیستماتیک و معنادار در انتخابات است.

ایمن آبادی تاکید کرد: طبیعی است که هیچ وقت سنگ روی سنگ بند نخواهد شد و این از ارزش و اعتبار مجلس و درجه محبوبیت مجموع حاکمیت، کاهش می دهد؛ ای کاش مجلس وارد این حواشی نمی شد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی