کرونا,انگلیس,واکسن کرونا,ویروس,انسان,آزمایش واکسن,

کرونا,انگلیس,واکسن کرونا,ویروس,انسان,آزمایش واکسن,

SafiNews Agency

جمعه 01 فروردين 1399 - 12:0 بازدید : 121 توسط:

انگلیس واکسن کرونا را روی انسان آزمایش می‌کند

انگلیس واکسن کرونا را روی انسان آزمایش می‌کند

صافی نیوز / گروهی از محققان دانشگاه آکسفورد قصد دارند از ماه آینده میلادی یک واکسن احتمالی برای ویروس کرونا را روی انسان ها آزمایش کنند. واکسن مذکور از هفته آینده روی حیوانات آزمایش می شود.

محققان انگلیسی تصمیم دارند در ماه های آینده واکسنی برای ویروس کرونا بسازند.

در همین راستا گروهی از محققان دانشگاه آکسفورد به رهبری پروفسور سارا گیلبرت تصمیم دارند ماه آینده میلادی یک واکسن احتمالی برای ویروس کرونا را روی انسان ها آزمایش کنند.

اگر این آزمایش موفقیت آمیز باشد، آزمایش بزرگتری انجام می شود تا تاثیرگذاری واکسن در مقابله با ویروس بررسی شود. البته آزمایش این واکسن روی حیوانات نیز از هفته آینده در «آزمایشگاه بهداشت عمومی انگلیس»(PHE) واقع در پورتون داون آغاز می شود.

به طور نرمال، آزمایش واکسن باید روی حیوانات تکمیل شود و پس از آن آزمایش روی انسان ها آغاز می شود. اما از آنجا که واکسن های مشابه در آزمایش هایی روی بیماری های دیگر موفق بوده اند، فعالیت برای تولید این واکسن نیز سرعت گرفته است.

پروفسور آدریان هیل مدیر انستیتو جنر در آکسفورد می گوید: می دانیم که هرچه سریع تر به یک واکسن نیاز داریم. این شرایط نرمالی نیست. ما تمام استانداردهای ایمنی آزمایش را رعایت می کنیم، اما به محض اینکه یک واکسن کارآمد بسازیم، تلاش برای نجات جان انسان ها سرعت می گیرد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: مهر

 

تبلیغات

 

مطالب پیشنهادی