انتخابات آمریکا,دونالد ترامپ,جو بایدن,انتخابات ریاست جمهوری آمریکا,

انتخابات آمریکا,دونالد ترامپ,جو بایدن,انتخابات ریاست جمهوری آمریکا,

SafiNews Agency

چهارشنبه 14 آبان 1399 - 12:49 شناسه خبر: 3453 بازدید : 10 توسط:

اوج حساسیت در انتخابات آمریکا؛ اتفاق غیرمنتظره در راه است؟

اوج حساسیت در انتخابات آمریکا؛ اتفاق غیرمنتظره در راه است؟

صافی نیوز / یکی از جنجالی ترین انتخابات آمریکا به ساعات پایانی اعلام نتایج نزدیک می شود، رقابت نفسگیر میان ترامپ جمهوری خواه و بایدن دموکرات. تا این لحظه بایدن با 238 رای الکترال از ترامپ با 213 رای جلوتر است. این نتایج در حالی رقم خورد که هنوز نتایج آرای الکترال در 7 ایالت آمریکا هنوز مشخص نشده است ممکن است اتفاق غیرمنتظره در راه باشد و هیچ کدام به عدد جادویی 270 رای الکترال نرسیده و برابر شوند در این صورت داستان انتخاب رئیس جمهور ادامه می یابد.

به گزارش صافی به نقل از آخرین خبر، تا کنون از مجموع 538 رای الکترال تکلیف 451 رای الکترال مشخص شده است اما در 7 ایالت دیگر شامل آلاسکا(3رای الکترال)، نوادا(6رای الکترال)، پنسیلوانیا(20رای الکترال)، ویسکانسین(10رای الکترال)، کارولینای شمالی(15رای الکترال)، جورجیا(16رای الکترال) و میشیگان(16رای الکترال) نتایج آرای الکترال اعلام نگردیده است. نتایج این ایالت ها نشان می دهد که در 6 ایالت ترامپ از بایدن جلوتر است اما در ایالت های جورجیا و میشیگان رقابت تنگاتنگی وجود دارد.

 اوج حساسیت در انتخابات آمریکا؛ اتفاق غیرمنتظره در راه است؟

با توجه به رقابت نفسگیر بایدن و ترامپ ممکن است اتفاق بی سابقه ای در انتخابات آمریکا رقم بخورد و آرای دو طرف در عدد 269 رای الکترال مساوی شود که در این صورت مجلس نمایندگان آمریکا و سنا تکلیف پست ریاست جمهوری و معاون رئیس جمهور را روشن می کنند.

به عنوان مثال اگر بایدن 31 رای الکترال از 87 رای باقی مانده را بدست آورد و ترامپ باقی آرای الکترال را به خود اختصاص دهد دو کاندیدا حد نصاب آرای الکترال را به دست نمی آورند. با این حال ساعتی پیش هر دو کاندید انتخابات آمریکا خطاب به هواداران از موفقیت خود صحبت کردند به نحوی که ترامپ رسما اعلام پیروزی کرد. حال باید دید در ساعت آینده و شاید روزهای بعد کدام یک از این دو می‌توانند به مدت چهار سال راهی کاخ سفید شوند.

انتهای پیام/


منبع: آخرین خبر

 

تبلیغات