ماهواره نور,رهبر انقلاب,واکنش,اولین,هفته کار و کارگر,

ماهواره نور,رهبر انقلاب,واکنش,اولین,هفته کار و کارگر,

SafiNews Agency

چهارشنبه 17 ارديبهشت 1399 - 16:4 بازدید : 116 توسط:

اولین واکنش رهبرانقلاب به پرتاب ماهواره نور

اولین واکنش رهبرانقلاب به پرتاب ماهواره نور

صافی نیوز / رهبر معظم انقلاب به ارسال اولین ماهواره نظامی به فضا اشاره کرده و تاکید کردند: متأسفانه عده‌ای در کشور به طور دائم میگویند نمیشود و نمیتوانیم در حالیکه میتوانیم و دلیل آن هم این است که ما وقتی میتوانیم یک ماهواره‌بر را با سرعت ۷۵۰۰ متر بر ثانیه به فضا پرتاب کنیم.

به گزارش صافی به نقل از خبر آنلاین، به مناسبت هفته کارگر و پیگیری تحقق شعار سال (جهش تولید) ارتباط تصویری از هفت مجموعه تولیدی فعال در نقاط مختلف کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی برقرار شد.

رهبر انقلاب در بخشی از بیاناتشان در این دیدار مجازی، به پرتاب اولین ماهواره نظامی سپاه به فضا اشاره کرده و فرمودند: متأسفانه عده‌ای در کشور به طور دائم میگویند نمیشود و نمیتوانیم در حالیکه میتوانیم و دلیل آن هم این است که ما وقتی میتوانیم یک ماهواره‌بر را با سرعت ۷۵۰۰ متر بر ثانیه به فضا پرتاب کنیم و ماهواره را در مدار قرار دهیم و یا در صنایع دفاعی آن پیشرفت‌های بزرگ را داشته‌ایم؛ پس در تولید هم میتوانیم به جهش دست یابیم.

ایشان تاکید کرد: آن ذهن و فکری که میتواند ماهواره را تولید کند و برای ارسال ماهواره بعدی در مدار ۳۶ هزار کیلومتری هدف‌گذاری کند، قطعاً چنین روحیه، ابتکار و خلاقیت برای تولید خودرو با مصرف ۵ لیتر بنزین در یکصد کیلومتر و در دیگر بخشهای تولید نیز دارد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات