حسن روحانی,کرونا,ستاد مبارزه با کرونا,افتتاح,رئیس جمهور,

حسن روحانی,کرونا,ستاد مبارزه با کرونا,افتتاح,رئیس جمهور,

SafiNews Agency

دوشنبه 04 فروردين 1399 - 11:14 بازدید : 184 توسط:
رئیس جمهور:

اکثریت مردم به دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا عمل کردند

اکثریت مردم به دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا عمل کردند

صافی نیوز / رئیس‌جمهور با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: اکثریت مردم به دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا عمل کردند.

به گزارش صافی به نقل از فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه هیات دولت با بیان اینکه دستور این جلسه مساله مبارزه با کرونا و بخشی هم مربوط به بودجه سال ۹۹ و نامگذاری سال جدید با عنوان جهش تولید بود، گفت: اکثریت مردم به دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت عمل کردند. گزارشات ما این است کسانی هم که به سفر رفتند در محل های سکونت جدید ماندند و قرنطینه را خودشان انجام داده اند و دید و بازدیدهای عید را در فضای غیرحضوری انجام دادند و سفرها را بسیاری از مردم لغو کردند.

وی ضمن تشکر از همه کسانی که خدمات به مردم را انجام می‌دهند، ادامه داد: فداکاری بالاتر برای آن عزیزانی است که در بیمارستان ها شب و روز در حال فعالیت هستند.

رئیس جمهور با سپاسگذاری از نیروهای مسلح، بسیج، سپاه، ارتش تصریح کرد: بازهم به مردم اطمینان می‌دهم همه مسئولین و ارکان نظام، اولین دغدغه‌ خاطرشان، سلامتی شما و فرزندان شما است و وضعیت ما نسبت به کشورهای دیگر از جمله کشورهای اروپایی شرایط بهتری داریم و این در سایه تلاش و کوشش همگی است.

رئیس قوه مجریه خاطر نشان کرد: از تولیدکنندگان و آنهایی که نیازمندی های مردم را اداره می کنند تشکر می کنم که در صحنه تامین نیازمندی های جامعه فداکاری می کنند.

روحانی بیان داشت: البته فداکاری بالاتر برای آنهایی هستند که در بیمارستان‌ها مشغول هستند. نیروی انتظامی و بسیج و همه آنهایی که در جاده ها به خاطر سلامت مردم از آنها می خواهند که با توجه به این که شرایط عادی نیست به سفر ادامه ندهند که شاید خوشایند نباشد، اما مردم بدانند که این کار ضروری و لازم است و به نفع جامعه است.

روحانی ضمن اشاره به اینکه اسلام به نظافت تاکید دارد و کشف الکل هم توسط ایرانیان و زکریای رازی صورت گرفته است، اظهار داشت: جهان مرهون فرهنگ اسلام و ایرانی در بسیاری از زمینه‌های بهداشتی و پزشکی است.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: ما در این سال جدید باید همه توانمان را برای توسعه و پیشرفت کشور به کار بگیریم. مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر بر تولید تاکید کردند و دولت هم برای تولید رونق تلاش کرد، اینکه در سال گذشته توانستیم ۷۵۰۰ واحد تولیدی را فعال کنیم به معنای این بود که در مسیر تولید حرکت کردیم.

روحانی با اشاره به اینکه در کشور نیازی به بیگانگان نداریم تصریح کرد: یک زمانی مصرف بنزین ما به صد میلیون لیتر در روز هم رسید اما نیازی به بیگانگان نداشتیم و در داخل تولید کردیم، این به معنای کار و فعالیتی است که مردم در زندگی روزمره‌شان احساس می‌کردند.

وی بیان داشت: در بازار ما گاهی برخی جنس ها گران بود و برخی معتدل بود اما قفسه های ما خالی نبود، این به معنای این بود که مردم در زندگی روزمره‌شان تولید را حس می‌کردند. البته بعضی جاها هست که تلاش و کوشش‌ها زمان می‌برد به نتیجه برسد به طور طبیعی مردم آنجا را لمس نکنند و لمس آن نیاز به جهش تولید دارد.

روحانی با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ از سوی رهبر انقلاب با عنوان جهش تولید، گفت: دستور رهبر انقلاب برای جهش تولید یک فرصت بسیار خوبی برای دولت، تولید کنندگان، بخش خصوصی و برای همه است که ما تلاشمان را مضاعف کنیم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: اتفاقاً از وزرا خواسته‌ام که در روزها و هفته‌های آینده و در همین ماه فروردین طرح های مهمی که در سال ۹۹ تکمیل می‌کنند و قرار است تا پایان ۹۹ به افتتاح برسد را اعلام کنند. به مردم بگویند در زمینه آب، برق، نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع، مسکن و کشاورزی و مسائل دفاعی چه اقداماتی انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه وزرا به مردم بگویند چه اقداماتی در زمینه مسائل مختلف می‌خواهند انجام دهند، بیان داشت: من امسال را سال افتتاح طرح های مهم در ایران اعلام کردم. از همین الان هم باید فهرست افتتاح ها به اطلاع مردم برسد.

روحانی با اشاره به شعار سال تصریح کرد: راه جهش تولید اصلاح در برخی امور کشور است، همه مردم باید بدانند تولید یعنی سرمایه، علم و روابط خارجی. اگز این سه موضع را حذف کنید تولید بدست نمی‌آید. تولید بدون سرمایه گذاری امکان ندارد. در کنار اینها تکنولوژی می‌خواهیم، اصلاحات بانکی است که می‌تواند به تولید کمک کند. دستگاه های دولتی باید سهام خود را در بورس ارائه کنند.

وی افزود: ما برای حرکت در تولید نیازمند عرضه سهام در بورس هستیم. اصلاحات گمرکی یکی از نیاز های تولید است. یکی از بحث های ما کاغذ بازی در گمرک بود. نعمت خداوند در گمرک فراوان است برای اینکه جنسی که در گمرک آمده خارج نشود و به کالاهای متروکه تبدیل شود. ما بیاییم گمرک را اصلاح کنیم؛ اینکه میگوییم گمرک اصلاح شود تمام دستگاه‌هایی است که نظارت دارند نه اینکه نظارت آنها لغو شود بلکه کاغذ بازی از بین برود.

روحانی اضافه کرد: ما برای نیازمندی های کرونا یک جنسی را میخواهیم خارج کنیم خودم چند ساعت وقت گذاشتم از این خان که رد می‌شویم به خان بعدی گرفتار می‌شویم، اینکه میگویند هفت خان فکر کنم هفتاد خان داریم.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: فارس

 

تبلیغات