شورای نگهبان,بودجه 99,ایرادات شورای نگهبان به بودجه 99,ایرادات,مجلس شورای اسلامی,کمیسیون تلفیق,

شورای نگهبان,بودجه 99,ایرادات شورای نگهبان به بودجه 99,ایرادات,مجلس شورای اسلامی,کمیسیون تلفیق,

SafiNews Agency

دوشنبه 26 اسفند 1398 - 12:56 بازدید : 121 توسط:

ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه 99

ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه 99

صافی نیوز / گزارش بررسی بودجه سال 99 کل کشور از سوی شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

بر این اساس ایرادات شورای نگهبان درباره لایحه بودجه 99 کل کشور بند الف تبصره 1 لایحه بودجه در خصوص منابع حاصل از صادرات نفت با توجه به تفاوت عبارات مصوبه با سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه، مغایر بند 10 سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه و درنتیجه مغایر بند 1 اصل 110 قانون اساسی شناخته شد.

همچنین کاهش سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت و میعانات گازی و خالص صادرات گاز به 20 درصد در مصوبه، مغایر بند 10 سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه و در نتیجه مغایر بند 1 اصل 110 قانون اساسی شناخته شد.

بر اساس یکی دیگر از ایرادات شورای نگهبان، با توجه به اختصاص سهم 14.5 درصدی برای دو شرکت ملی نفت ایران و شرکت دولتی تابعه وزارت نفت و تصریح به لزوم گزارش‌دهی برای شرکت ملی نفت ایران در انتهای بند الف این تبصره، از این جهت که مشخص نیست آیا شرکت، شرکت دولتی تابعه وزارت نفت لزومی به ارازئه گزارش دارد یا خیر ابهام دارد و پس از رفع ابهام، اظهارنظر خواهد شد. همچنین از جهت روشن نبودن وضعیت اساسنامه شرکت دولتی تابعه وزارت نفت ابهام وجود دارد و پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

همچنین بر اساس یکی از ایرادات شورای نگهبان نسبت به لایحه بودجه سال 99 کل کشور در بند ج، تکلیف استانداران به پیشنهاد و در نهایت فروش ساختمان‌های ملکی دستگاه‌های اجرایی از این جهت که مشخص نیست شامل دستگاه‌های اجرایی غیر قوه مجریه نیز می‌شود یا خیر ابهام دارد و پس از رفع ابهام،‌اظهارنظر خواهد شد. همچنین اجزاء 2 و 3 بند د از این جهت واجد ابهام است.

نتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: فارس

 

تبلیغات