دادستان کل کشور,دادستانی,محمدجعفر منتظری,زندان مراغه,

به گزارش صافی به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور که همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه به استان آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه سفر کرده بود، بعد از شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان و بازدید از دادگستری و دادسرا و دیدار با قضات و کارکنان، به همراه دادستان مرکز استان و مسئولین اداری و قضایی شهرستان در زندان مراغه حضور یافت و ضمن دیدار و گفت‌وگو با مددجویان، بند جدید زندان برای تفکیک و طبقه بندی زندانیان را افتتاح نمود. حجت الاسلام و المسلمین منتظری…

SafiNews Agency

پنجشنبه 09 آبان 1398 - 18:0 بازدید : 44 شناسه پست : 269

بازدید دادستان کل کشور از زندان مراغه

بازدید دادستان کل کشور از زندان مراغه

به گزارش صافی به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور که همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه به استان آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه سفر کرده بود، بعد از شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان و بازدید از دادگستری و دادسرا و دیدار با قضات و کارکنان، به همراه دادستان مرکز استان و مسئولین اداری و قضایی شهرستان در زندان مراغه حضور یافت و ضمن دیدار و گفت‌وگو با مددجویان، بند جدید زندان برای تفکیک و طبقه بندی زندانیان را افتتاح نمود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در جمع مددجویان زندان مراغه در سخنانی، با اشاره به این که هر انسانی امکان ارتکاب گناه را دارد و معصوم نیست، توبه را راهکار خداوند برای بازگشت از گناهان بیان کرد.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی وقتی در جایی حق الناس پایمال شده باشد و شاکی رضایت دهد، نمی‌تواند لحظه‌ای اضافی زندانی را در حبس نگه دارد و سریع او را آزاد می‌کند، ادامه داد: همچنین در جایی که حق جامعه هم پایمال شده باشد، اگر زندانی در زندان اصلاح و تربیت شده باشد تمهیداتی برای کمک به آزادی آنان فراهم می‌شود.

دادستان کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود، زندانیان را به بهره گیری از نماز و قرآن و جدیت در برنامه‌های فرهنگی و تربیتی سفارش کرد تا بعد از آزادی دیگر به سوی گناه و جرم نروند و با خودسازی، زمینه بازگشت سعادتمندانه به جامعه را به دست آورند.

وی خطاب به زندانیان تصریح کرد: سعی کنید در زندان متحول شوید و این موضوع را با تضرع و انس با قرآن و توسل می‌توانید به دست آورید.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با بیان اینکه سیاست قوه قضائیه، کاهش جمعیت کیفری زندان‌هاست و هدف قوه قضائیه کمک به آزادی زندانیانی است که حداقل شرایط را داشته باشند، مسئولین قضایی و زندان را به توجه بیشتر به استفاده از ظرفیت های قانونی برای کمک به آزادی زندانیان توصیه نمود.

دادستان کل کشور در ادامه با زندانیان به گفت‌وگو پرداخت و مسائل و مشکلات آنان را بررسی نمود و دستورات لازم را صادر کرد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در پایان اقدامات مدیران زندان مراغه و مقامات قضایی را قابل تقدیر و تحسین دانست و آرزو کرد که محیط زندان را برای مددجویان به مدرسه و دانشگاه تبدیل کنند.