بورس,رشد شاخص بورس,معاملات بورس,شاخص بورس,

بورس,رشد شاخص بورس,معاملات بورس,شاخص بورس,

SafiNews Agency

یکشنبه 16 آذر 1399 - 15:28 شناسه خبر: 4137 بازدید : 111 توسط:

بالا و پایین شاخص در روز بازگشت به کانال یک میلیون و 500 هزار واحدی

بالا و پایین شاخص در روز بازگشت به کانال یک میلیون و 500 هزار واحدی

صافی نیوز / امروز سهامداران شرکت‌های صنایع ریخته‌گری ایران، بهنوش ایران و کشاورزی و دامپروری مگسال در بورس و معامله‌گران شرکت‌های سرمایه‌گذاری مسکن تهران، برق و انرژی پیوندگستر پارس و کشت و صنعت دشت خرمدره در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش صافی به نقل از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار با رشد 32هزار و 429واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 523هزار و 106واحد  به کار خود پایان داد و بیش از 13میلیارد و 317میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 15هزار و 901میلیارد تومان در بیش از یک‌میلیون و 963هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های صنایع ریخته‌گری ایران، بهنوش ایران و کشاورزی و دامپروری مگسال بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های آلومراد، بانک سینا و ایران تایر بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 4میلیارد و 406میلیون ورقه به‌ارزش 7هزار و 4میلیارد تومان در 1115هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 399واحد رشد کرد و در ارتفاع 19هزار و 203واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری مسکن تهران، برق و انرژی پیوندگستر پارس و کشت و صنعت دشت خرمدره بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های هتل پارسیان کوثر اصفهان، کشاورزی و دامپروری بینالود و تولید برق ماهتاب کهنوج بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی