وزارت صمت,خودروسازان,خودروی داخلی,وزیر صنعت,علیرضا رزم حسینی,

وزارت صمت,خودروسازان,خودروی داخلی,وزیر صنعت,علیرضا رزم حسینی,

SafiNews Agency

پنجشنبه 04 دي 1399 - 20:32 شناسه خبر: 4532 بازدید : 167 توسط:
وزیر صمت:

باید تصدی‌گری دولت در حوزه خودرو کاهش یابد

باید تصدی‌گری دولت در حوزه خودرو کاهش یابد

صافی نیوز / وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد تشکیل کنسرسیومی از قطعه سازان را برای تولید خودرویی ایمن و با کیفیت و ایجاد رقابت در تولید خودرو ارایه دادو گفت: باید تصدی‌گری دولت در حوزه خودرو کاهش یابد.

به گزارش صافی به نقل از مهر، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه با قطعه سازان خودرو با ارائه پیشنهاد تشکیل کنسرسیومی از قطعه سازان برای تولید خودرویی ایمن و با کیفیت و ایجاد رقابت در تولید خودرو بیان داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت آمادگی دارد که برای ایجاد رقابت در بازار خودرو از رقبای توانمند حمایت کند چراکه شکستن انحصار در تولید خودرو مسیری منطقی برای آینده صنعت خودروسازی کشور است.

وی با بیان اینکه تولید خودرو در دنیا بر اساس نیاز مشتری انجام می‌شود، تصریح کرد: خود شرکتهای توانمند قطعه‌ساز از طریق ترکیب شدن با یکدیگر کنسرسیومی برای تولید خودرو می‌توانند تشکیل دهند و روی فناوری، نوآوری با ریسک پذیری کار کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه بیان کرد: باید تصدی‌گری دولت در حوزه خودرو کاهش یابد، ایجاد کنسرسیوم خودروسازان و قطعه‌سازان مسیری برای کاهش هزینه‌های دولت در حوزه صنعت خودروسازی است که نیازمند اصلاحات ساختاری نیز می‌باشد.

رزم حسینی همچنین ایجاد رقابت در بازار خودرو را سبب تولید خودرویی با کیفیت و با تنوع بیشتر دانست.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود بیان کرد: قطعه‌سازان در شرایط سخت تحریم‌ها و با وجود همه محدودیت‌ها به صنعت خودرو کمک کردند و همگام و همراه با خودروسازان بودند.

انتهای پیام/


منبع: مهر

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی