خشونت,خشونت علیه زنان,متجاوز جنسی,

خشونت,خشونت علیه زنان,متجاوز جنسی,

SafiNews Agency

سه شنبه 13 آبان 1399 - 13:40 شناسه خبر: 3436 بازدید : 17 توسط:

با شگردهای شکارچیان مخوف زنان آشنا شوید

با شگردهای شکارچیان مخوف زنان آشنا شوید

صافی نیوز/ چندی قبل هشتگی در فضای مجازی به راه افتاده بود که دختران و زنانی را که مورد تعرض و آزار جنسی قرار گرفته بودند، تشویق می‌کرد پرده از این ماجرا بردارند. به دنبال این هشتگ، سریال آزار و اذیت‌های مردی به نام «کیوان. الف» از سوی قربانیان یکی یکی برملا شد و هر دختری با انتشار ماجرایی، راز آزار‌های خود از سوی این جوان را فاش کرد.

او خیلی زود توسط پلیس بازداشت و مشخص شد این متجاوز سریالی دختران دانشجو را به شکل‌های مختلف به خانه‌اش می‌کشانده و بعد با خوراندن نوشیدنی مسموم به آن‌ها تجاوز می‌کرده است. امروز در کنار بررسی آخرین جزئیات پرونده این متهم، به سراغ پرونده‌های مشابه پر سر و صدای چند شکارچی زنان و دختران رفته و در پایان هم درباره شگرد‌های مشترک آن‌ها نوشته ایم.

ماجرا و آخرین وضعیت پرونده کیوان. الف
پس از آن که اوایل شهریور در فضای مجازی توییتر و اینستاگرام هشتگی با عنوان تجاوز خبرساز و جنجالی شد، برخی که به گفته خودشان قربانی تجاوز شده و تاکنون جرات نکرده بودند شکایت کنند، در فضای مجازی خاطرات سیاه شان را از لحظاتی که قربانی تجاوز شده بودند، افشا کردند.

بسیاری از این روایت‌های تکان‌دهنده علیه فردی به نام «کیوان. الف» بود که بازتاب گسترده‌ای داشت. این در حالی بود که هیچ دختری از ترس آبرویش از فرد متجاوز شکایت رسمی نکرده بود.
آن طور که قربانیان نوشته اند، این متهم پس از آشنایی با دختران دانشجو در دانشگاه یا فضای مجازی آن‌ها را به خانه خود دعوت و پس از سرو نوشیدنی مسموم و بیهوشی قربانی به آن‌ها تجاوز می‌کرده است.
روایت‌های افشاگرانه از این مرد باعث جریحه‌دار شدن احساسات عموم جامعه مخصوصا زنان و دختران شد و در ادامه مأموران پلیس امنیت عمومی، با دستور قاضی روح‌ا… رضاپورگتابی، بازپرس شعبه سوم دادسرای امنیت اخلاقی تهران وارد عمل شدند و متهم را دستگیر کردند.
درباره آخرین وضعیت پرونده این متجاوز هم سمیه رفیعی، نماینده مردم تهران به نقل از فرمانده انتظامی تهران گفته است: «متهم به تجاوز به بیش از ۳۰۰ دختر طی ۱۰ سال اعتراف کرده است، اما تنها حدود ۱۰ نفر حاضر شده‌اند با حضور در دادسرا و قرار گرفتن در برابر متهم، او را شناسایی کنند.»
همچنین به گفته یکی دیگر از نمایندگان تهران، پلیس موفق به کشف فیلم‌های سیاه از تجاوز به ۴۶ دختر جوان از مخفیگاه متهم شده و رسیدگی به این پرونده و تلاش با هدف تشویق شاکیان برای مراجعه به دادسرا و پلیس و طرح شکایت از متهم ادامه دارد.

خفاش شب – ۱۳۷۶
یکی از مشهورترین پرونده‌هایی که به شکارچیان زنان مربوط می‌شود، پرونده «غلامرضا خوشرو» معروف به «خفاش شب» است.

سال ۱۳۷۶ که این متجاوز و قاتل دستگیر شد، علاوه بر پوشش خبری گسترده از سوی روزنامه‌ها، صداوسیما هم در پوشش اخبار و دادگاه‌های خوشرو مشارکت داشت و از معدود پرونده‌های جنایی محسوب می‌شود که درباره آن رمان هم نوشته شده است.
او با یک پیکانِ دزدی به عنوان مسافرکش، خانم‌های تنها یا همراه فرزندانشان را سوار و به آن‌ها تجاوز می‌کرد، طلا و وسایل با ارزش و حتی چیز‌هایی را که برای خانه خریده بودند، می‌دزدید و بعد آن‌ها را می‌کشت و جسد‌ها را در محل‌های خلوت آتش می‌زد.
 
گرگ‌های زرد – ۱۳۹۴
آبان سال ۱۳۹۳ از یک گروه دو نفره که با یک خودروی پژو‌ی زردرنگ اقدام به سوار کردن و آزار دختری جوان می‌کردند، شکایت شد و طولی نکشید که توسط پلیس دستگیر شدند.

دو جوان ۲۴ و ۲۵ ساله با استفاده از یک خودروی زرد رنگ در مسیر جاده فریمان – مشهد با سوار کردن دختران آن‌ها را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند و به آن‌ها تجاوز می‌کردند.
این دو نفر که به گرگ‌های زرد معروف شدند، به حداقل چهار آدم ربایی و تجاوز اعتراف کردند و در نهایت سال ۱۳۹۴ اعدام شدند.

خرچنگ‌های سیاه – ۱۳۹۶
اوایل خرداد سال ۱۳۹۵ کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی معاون دادستان مشهد، اعضای یک باند مخوف را دستگیر کردند.

اظهارات شاکیان نشان می‌داد چند جوان پرایدسوار آن‌ها را به عنوان مسافر سوار کرده و در اتاقک چهار دیواری مخروبه‌ای در منطقه باغچه یا منطقه گلمکان با توسل به زور مورد آزار قرار داده اند.
با دستگیری پنج نفر در این پرونده که به «خرچنگ‌های سیاه» معروف شدند، مشخص شد آنان حدود شش زن جوان را طعمه نیات شیطانی خود کرده اند.
آن‌ها با استفاده از یک خودرو و سوء استفاده از آرم یک تاکسی تلفنی، طعمه‌های خود را در سطح شهر مشهد سوار و با تهدید چاقو آن‌ها را از شهر خارج و به آن‌ها تجاوز می‌کردند.

 ابلیس بد بو – ۱۳۹۹
آزار و اذیت‌های سریالی متهمی معروف به «ابلیس بد بو» در مشهد که دختران جوان را به بهانه نیاز همسر باردارش به کمک، به داخل شمشاد‌های نزدیک ایستگاه‌های مترو می‌کشاند و به آن‌ها تجاوز می‌کرد هم یکی دیگر از پرونده‌هایی است که بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت.

این متهم که جا و مکانی برای زندگی نداشته، در زمان دستگیری اعتراف کرده بود که مدتی قبل با همسرش دچار اختلاف شده و در همین مدت با شیوه درخواست برای کمک به همسرش، به هفت دختر جوان تجاوز کرده است.
او در حالی که برگه‌های آزمایشگاهی و چند برگه در دست داشته، از دختران جوان می‌خواسته به همسرش که به دلیل بارداری در وسط بولوار وکیل آباد مشهد افتاده است، کمک کنند تا او را سوار خودرو کند و به بیمارستان برساند.

دلیل دستگیری متجاوزان
پرونده‌های ترسناک دیگری هم از شکارچیان زنان در همین فضای مجازی به چشم می‌خورد که در برهه خود بسیار سر و صدا به پا کرد، اما در تمام این پرونده‌ها چند نکته مهم وجود دارد. شاید یکی از مهم‌ترین نکته‌ها این باشد که در همه پرونده‌هایی که متجاوزان دستگیر شده اند، یک نفر به پلیس مراجعه و از متجاوز شکایت کرده است.
مطمئن باشید که حتما هویت شما پیش پلیس محفوظ خواهد ماند و با این کار از تجاوز‌های بیشتری که ممکن است متجاوز مرتکب شود؛ جلوگیری خواهید کرد پس اجازه ندهید یک متجاوز با خیال راحت در جامعه زندگی کند.

شگرد‌های مشترک متجاوزان
با نگاهی به پرونده‌های تجاوز، به نظر می‌رسد جامعه نیازمند آموزش‌هایی است که یکی از آن‌ها آشنایی با مکان‌های خطرناک است. در پرونده‌های تجاوز معمولا متجاوزان از چند روش خاص برای ربودن طعمه هایشان استفاده می‌کنند. یکی از آن‌ها در قالب مسافرکشی است، پس بهتر است تا حد امکان تنها سوار خودرو‌های حمل و نقل عمومی شوید.
از خوردن نوشیدنی‌هایی که در جا‌های خلوت یا توسط غریبه‌ها به شما تعارف می‌شود، پرهیز کنید و همچنین در صورتی که یک نفر چه مرد و چه زن از شما درخواست کمک کرد، چند نفر دیگر را هم با خود همراه کنید تا در صورتی که قصد آزار و اذیت داشت، نتواند نیت شوم خود را عملی کند.

انتهای پیام/


منبع: خراسان

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی