سقوط هواپیما,پنهان کاری,خطای انسانی,سقوط هواپیمای اوکراین,

سقوط هواپیما,پنهان کاری,خطای انسانی,سقوط هواپیمای اوکراین,

SafiNews Agency

شنبه 21 دي 1398 - 9:12 بازدید : 127 توسط:

با قاصران و پنهان کاران در فاجعه سقوط هواپیما برخورد شد

با قاصران و پنهان کاران در فاجعه سقوط هواپیما برخورد شد

صافی نیوز: در کنار برخورد با قاصران که در بیانیه رسمی ستاد کل نیروهای مسلح بر آن تصریح شده است، برخورد با افرادی که در چند روز گذشته پنهان کاری کردند نکته مهمی است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت.

به گزارش صافی، ساعاتی پیش ستاد کل نیروهای مسلح با صدور بیانیه ای  اعلام کرد: سقوط هواپیمای مسافربری شرکت اوکراینی که به کشته شدن 176 نفر از هموطنان ایرانی و اتباع سایر کشورها انجامید با اشتباه انسانی پدافند ایران صورت گرفته است و در همین رابطه بلافاصله رئیس جمهور به نمایندگی از جمهوری اسلامی از این اشتباه فاجعه بار اظهار تاسف کرد.

دربیانیه ستاد کل نیروهای مسلح تصریح شده است که به جهت برخی اخبار از مشاهده اهداف هوایی به سمت مراکز راهبردی کشور و شناسائی برخی تحرکات هوایی در صفحات راداری، مجموعه پدافند هوایی حساسیت بیشتری پیدا کرد و در نهایت با چرخش نابهنگام و نزدیک شدن هواپیمای مسافربری به یک مرکز حساس نظامی بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای مذکور مورد اصابت قرار می گیرد.

اما در کنار اعلام این خبر تاسف بار که بر اثر قصورها و سوء تدبیرهای عجیب در اعلام دیرهنگام این ماجرا اتفاق افتاد، تلخی ماجرا را دوچندان کرد.

بر این اساس ضمن لزوم برخورد با قاصرین که در بیانیه رسمی ستاد کل نیروهای مسلح به آن تصریح شده است، برخورد با افرادی که در چند روز گذشته پنهان کاری کردند نکته مهمی است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت.

اگرچه بررسی های اولیه نشان می دهد افراد، رسانه ها و مسئولین کشوری و لشکری که در چند روز گذشته اظهار نظر کردند از ماجرا بی اطلاع بودند اما  باید بررسی شود چنانچه افرادی از ماجرا خبر داشتند و خلاف واقع صحبت کردند و یا به هر دلیل پنهان کاری کردند در هر مقامی برخورد صورت گرفته و معرفی و در صورت نیاز محاکمه شوند.

گفتنی است طی چند روز گذشته رسانه های کشور با توجه به سابقه فعالیت ضدانقلاب علیه کشور و ملت ایران و با عدم اطلاع از اصل موضوع و در دست نبودن شواهد و مستندات، یکپارچه این اتهام را تکذیب کردند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

تبلیغات