close
تبلیغات در اینترنت
برای خرید یک هدیه این موارد را رعایت کنید

خرید هدیه,هدیه به کارمندان,پول نقد,کارت هدیه,

خرید هدیه,هدیه به کارمندان,پول نقد,کارت هدیه,

SafiNews Agency

سه شنبه 30 مهر 1398 - 0:36 بازدید : 157 توسط:

برای خرید یک هدیه این موارد را رعایت کنید

برای خرید یک هدیه این موارد را رعایت کنید

هدیه دادن و هدیه گرفتن نشانه ی عشق و علاقه و توجه ما به یکدیگر است و یکی از لذت های بزرگ زندگی می باشد. بسیاری از ما در مناسبت های گوناگون به عزیزانمان هدیه می دهیم و یا از آنها هدیه دریافت می کنیم. هدیه علاوه بر ارزش مادی دارای ارزش معنوی هم هست و موجب نزدیک شدن دلها به یکدیگر می شود.

پول نقد بهتر است یا خرید هدیه؟

اگر بخواهیم برای فردی هدیه ای انتخاب نماییم راحت ترین و اولین هدیه ای که به ذهن ما می رسد ، پول نقد است . بیشتر هدیه گیرنده ها پول نقد را ترجیح می دهند اما بر اساس تحقیقات صورت گرفته افرادی که به جای پول نقد، هدیه می گیرند ، رضایت بیشتری دارند هر چند هدیه گیرنده ارزش هدیه ای که می گیرد را کمتر تخمین می زند مثلا اگر برای کسی هدیه 100 هزار تومانی بگیرید او احتمالا این هدیه را 70 تا 90 هزار تومان ارزش گذاری می کند.

تفاوت های هدیه دهنده و هدیه گیرنده

هدیه دهنده ها تفکر انتزاعی دارند ، آنها بیشتر به فکر جذابیت هدیه ای که می خرند هستند و به راحتی استفاده و کارایی هدیه اهمیت نمی دهند و دوست دارند هدیه آنها جذاب ، رویایی و خیال انگیز باشد اما هدیه گیرنده ها دوست دارند کادویی که می گیرند ساده و کاربردی باشد و بیشتر به راحتی استفاده از هدیه و کارایی آن اهمیت می دهند.

بهترین هدیه برای کارمندان چیست؟

هدیه دادن می تواند روابط بین کارفرما و کارکنان را ارتقا بخشد و باعث گردد که کارمندان وفادارتر شوند و سخت کار کنند . بهترین هدیه ای که سازمان ها می توانند به کارمندان خود دهند چیست ؟ بسیاری از کارمندان ترجیح می دهند وجه نقد هدیه بگیرند اما هدیه ارزش دیگری دارد. شرکت ها می توانند به جای پول نقد به کارمندان خود بلیت یک سفر و اقامت در یک هتل برای سه روز را هدیه دهند ، باور کنید این هدیه سالهای طولانی در ذهن کارمندان خواهد ماند اما پول خیلی زود تمام شده و از خاطر می رود. شرکت هایی مانند گوگل نیز انواع گوناگون مزایا مانند غذای با کیفیت و رایگان، دوره های ورزشی، کلاس های آموزش موسیقی دلخواه و... را در اختیار کارکنان خود قرار می دهند.

برای خرید هدیه چه گزینه هایی پیش وی ماست

وجه نقد هدیه بدهید

اگر می خواهید هدیه گیرنده متوجه شود که شما چقدر هزینه کرده اید بهتر است به جای کادو به او وجه نقد هدیه بدهید زیرا ممکن است هدیه گیرنده ، قیمت هدیه گرفته را کمتر ارزش گذاری کند همه ارزش واقعی و اقتصادی پول نقد را فراموش نکنیداما پول نقد هرچند گزینه مقبولی برای همگان است، ولی شور و هیجانی ندارد؛ و به شخص دریافت کننده می گوید که شما فکر و زحمتی برای تهیه کادو نکشیده اید.

در خرید کادو بسیار دقت کنید

در انتخاب کادو دقت کنید و اگر می خواهید برای فردی هدیه بخرید از قبل حواستان به او باشد و در تعاملات خود با او ، نسبت به علایق و سلیقه ی او شناخت بیشتری به دست آورید و به دنبال ایده های مناسب برای کادو خریدن باشید.

زودتر کادو را بخرید

با زودتر خریدن کادو، دیگر نگران لحظات آخر و کمبود وقت نخواهید بود پس اگر چند ماه زودتر یک هدیه ی مناسب پیدا کردید، شاید ارزش خریدن داشته باشد. اگر بخواهید در لحظه آخر کادو بخرید مجبور خواهید شد تا در دسترس ترین گزینه ی ممکن را خریداری کنید.

درد پرداخت را در شخص هدیه گیرنده از بین ببرید

قبلا هم در مطالب مربوط به نکات خرید هدیه برای همسر در نمناک گفتیم که اگر فرصت کافی برای خریدن هدیه را دارید، بهتر است با خرید هدیه مناسب درد پرداخت را در شخص هدیه گیرنده از بین ببرید. بهترین هدیه برای خانم ها وسیله ای گران قیمت و غیر ضروری و برای آقایان ابزار و گجت است.

رسم و سوم در خرید هدیه کمکتان می کند

برخی از هدیه ها ، نیز به صورت رسم در آمده است مثلا اغلب افرادی که برای اولین بار به خانه فردی وارد می شوند ، برای او چند شاخه گل یا یک جعبه شیرینی هدیه می برند.

از سوال پرسیدن نترسید

اگر می خواهید برای فردی که با او راحت هستید هدیه بخرید و نمی دانید چه بخرید ، بهتر است به او یا اطرافیانش تلفن کنید و بگویید «کادو چی بخرم؟ »

در هدیه خریدن سلیقه فرد را در نظر بگیرید

افراد متفاوت اند و سلیقه ها باهم فرق می کنند تا حدی که شاید سلیقه شما با فرد دیگر مقابل هم باشد پس براساس سلیقه خودتان برای فرد دیگر هدیه نخرید و سلیقه او را در نظر بگیرید.

برای خرید هدیه، زمان صرف کنید

برخی افراد معتقدند فرد هدیه گیرنده با پول نقد می تواند هر آنچه که نیاز دارد برای خود تهیه کند اما با دادن پول فرد هدیه گیرنده تصور خواهد کرد زمانی برای تهیه هدیه صرف نکرده اید پس برای هدیه خریدن وقت بگذارید و برای دوستان تان هدیه های مشابه نخرید.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات