مراغه,اخبار مراغه,حمید شکری,انتخابات 98,انتخابات اسفند,انتخابات مجلس یازدهم,تبلیغات زود هنگام,

مراغه,اخبار مراغه,حمید شکری,انتخابات 98,انتخابات اسفند,انتخابات مجلس یازدهم,تبلیغات زود هنگام,

SafiNews Agency

شنبه 07 دي 1398 - 21:3 شناسه خبر: 972 بازدید : 133 توسط:
فرماندار مراغه:

برخورد با رفتارها و فعالیت‌های زودهنگام انتخاباتی تشدید می‌شود

برخورد با رفتارها و فعالیت‌های زودهنگام انتخاباتی تشدید می‌شود

صافی نیوز: معاون استاندار و فرماندار مراغه با تاکید بر لزوم رعایت قوانین انتخاباتی از سوی داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس گفت: هیات اجرایی انتخابات با رفتارها و فعالیت‌های زودهنگام انتخاباتی به صورت قاطع برخورد می‌کند.

به گزارش صافی، حمید شکری شامگاه شنبه در نشست فوق العاده هیات اجرایی انتخابات مراغه افزود: براساس گزارش های رسیده مبنی بر برگزاری نشست خبری از سوی ۲ تن از داوطلبان انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر، هیات اجرایی برای رسیدگی به این تخلفات تشکیل جلسه داده است.

وی ادامه داد: با توجه به احراز تخلف در زمینه فعالیت های زودهنگام  تبلیغات انتخاباتی و براساس مصوبه هیات اجرایی، ضمن ابلاغ تذکر کتبی، پرونده متخلفان برابر قوانین رسیدگی خواهد شد.

وی اضافه کرد: هیات اجرایی اتخابات براساس وظیفه ذاتی و قانونی خود، هرگونه تخلفات انتخاباتی را رصد کرده و براساس قانون با نقض کنندگان قوانین و نیز متخلفان در این زمینه برخورد خواهد کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مراغه نیز با اشاره به قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: تبلیغات زودهنگام انتخاباتی براساس قوانین کشوری ممنوع بوده است.

نادر نجد افزود: این امر در مفاد مواد ۵۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، ماده ۳۹ از آیین نامه اجرایی قانون مذکور و نیز ماده ۴۰ از مصوبه ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی مصوب قوه قضائیه مورد تاکید قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در این مصوبات و قوانین به صورت صریح هرگونه فعالیت زودهنگام انتخاباتی داوطلبان قبل از موعد و زمان رسمی تبلیغات انتخاباتی ممنوع اعلام شده است.

وی اضافه کرد: در این راستا، به تمامی داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر تذکر قانونی مبنی بر رعایت این قوانین و جلوگیری از هرگونه فعالیت زودهنگام انتخاباتی داده می شود.

نجد افزود: در صورت مشاهده تخلفات و جرائم در این زمینه، دادستانی براساس وظیفه قانونی خود اقدام به تشکیل پرونده علیه داوطلب یا داوطلبان متخلف خواهد کرد.

حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر با حدود ۳۴۰ هزار نفر جمعیت یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: ایرنا

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی