حسین اشتری,فرمانده انتظامی,کرونا,تشویش اذهان عمومی,اذهان عمومی,

حسین اشتری,فرمانده انتظامی,کرونا,تشویش اذهان عمومی,اذهان عمومی,

SafiNews Agency

یکشنبه 03 فروردين 1399 - 16:29 بازدید : 119 توسط:

برخورد نیروی انتظامی با تشویش کنندگان اذهان عمومی

برخورد نیروی انتظامی با تشویش کنندگان اذهان عمومی

صافی نیوز / فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به تداوم همکاری و همراهی پلیس با وزارت بهداشت در خط مقدم مقابله با کرونا گفت: ماموریت هایمان را با قوت و قدرت دنبال می کنیم و اجازه نمی دهیم برخی فرصت طلب و سودجو، روحیه مردم را تضعیف کنند.

به گزارش صافی، سردار " حسین اشتری " در جلسه قرارگاه بهداشتی ـ درمانی امام رضا (ع) نیروی انتظامی اظهار داشت: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) درود و رحمت می فرستیم و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حریم و حرم و شهیدان عرصه نظم و امنیت را گرامی می داریم و برای فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) آرزوی طول عمر توام با سلامتی داریم.

وی با تبریک سال نو و فرا رسیدن بهار طبیعت افزود: فرا رسیدن عید سعید مبعث را نیز تبریک عرض می کنم و امید است به برکت این ایام خجسته و مبارک و با مشارکت همگانی در اجرا و پیاده سازی اقدامات پیشگیرانه بهداشتی و توجه به توصیه ها، به زودی زود ویروس منحوس کرونا از کشور رخت بربندد و ریشه کن شود.

برخورد با تشویش کنندگان اذهان عمومی

فرمانده نیروی انتظامی با آرزوی شفای عاجل همه بیماران بویژه مبتلایان به کرونا ادامه داد: از درگاه خداوند متعال برای همه درگذشتگان طلب مغفرت و برای بازماندگان صبر مسئلت داریم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور در ادامه با تاکید بر لزوم رعایت حداکثری نکات و اصول بهداشتی بیان کرد: لازم و شایسته است که آحاد مردم در راستای مقابله و مهار این ویروس، توصیه ها و هشدارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را جدی بگیرند و در میدان مقابله با این ویروس، ستاد ملی مقابله با کرونا را همراهی کنند.

تداوم شناسایی انبارهای احتکار و دستگیری محتکران

وی با تقدیر از اقدامات معاونت ها، رده ها و پلیس های تخصصی در راستای پیاده سازی اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای برای حفظ سلامت کارکنان ادامه داد: در نیروی انتظامی،اقدامات پیشگیرانه برای صیانت از سلامت سبزپوشان و نیروهای پلیس با جدیت اجرایی و دنبال می شود. بحمدالله با اتخاذ رویکردهای پیشگیرانه، از روند شیوع ویروس در مجموعه ممانعت می شود و در عین حال با ارائه خدمات مطلوب درمانی توسط معاونت بهداد ناجا، شاهد تداوم روند بهبود مبتلایان به این بیماری هستیم.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان با تشریح تمهیدات و اقدامات نیروی انتظامی در مهار و کنترل این ویروس، خاطر نشان کرد: علاوه بر تداوم ضدعفونی مراکز انتظامی اعم از کلانتری ها، پاسگاه ها و مقرها، شناسایی انبارهای احتکار مواد ضروری و مورد نیاز مردم ادامه دارد و نیروی انتظامی در دستگیری محتکران و معرفی و تحویل به مراجع ذی ربط نیز تاکنون عملکرد قابل قبولی داشته است و البته این روند تداوم دارد.

وی با بیان اینکه کشفیات پلیس در حوزه اقلام بهداشتی و پزشکی در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد، مطرح کرد: نیروی انتظامی همچنان همراه و همکار وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی در میدان مقابله و خط مقدم است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر تشدید رصد تحرکات در فضای مجازی و برخورد با کسانی که قصد تشویش اذهان عمومی را دارند، اظهار کرد: ماموریت هایمان را با قدرت و قوت، عملیاتی می کنیم و اجازه نمی دهیم عده ای فرصت طلب و سود جو ، روحیه مردمی را نشانه بگیرند و تضعیف کنند.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر تداوم بهره وری از تجهیزات و امکانات سازمانی در راستای مقابله، مهار و کنترل شیوع کرونا در کشور عنوان کرد: در چنین شرایطی، پیشبرد ماموریت های پلیس نیازمند صیانت از سلامت نیروها می باشد؛ بنابر این بر تامین و توزیع اقلام بهداشتی مورد نیاز کارکنان تاکید دارم و مسئولان دست اندرکار تامین این نیازمندی ها اعم از معاونت آماد و پشتیبانی ناجا، معاونت بهداد ناجا و .. در این زمینه اقدامات عاجل،اساسی و مستمر انجام دهند.

لزوم آمادگی حداکثری بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا در خدمات دهی به مراجعان

سردار اشتری با بیان اینکه حفظ سلامت نیرو های پلیس برای بنده بسیار مهم است، خاطر نشان کرد : صیانت از سلامت سبزپوشان نیروی انتظامی را اولویتی اساسی می دانیم و قطعا از همه ظرفیت های در این راستا بهره می گیریم.

وی در ادامه بر لزوم آمادگی حداکثری بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا برای خدمات دهی مطلوب به بیماران و مراجعان تاکید و تصریح کرد: متاسفانه برخی از همکاران در جریان اجرای ماموریت ها به این ویروس مبتلا شده و لازم است فرماندهان و مسئولان رویکرد پیگیری مستمر شرایط و احوالات جسمی و روحی این کارکنان را دنبال کنند و برای رفع نیازهای آنان و خانواده هایشان بکوشند، هر چند بر مبنای نظارت های میدانی این اقدامات اجرایی می شود، لیکن بنده بر تداوم چنین رویکردهایی به ویژه نسبت به خانواده های متوفیان تاکید ویژه دارم.

فرمانده ناجا با بیان اینکه بنده به واسطه دغدغه و حساسیتی که نسبت به سلامت نیروهای پلیس دارم، طی روزهای اخیر شخصا به صورت تلفنی با چند تن از همکاران بیمار صحبت کردم و جویای احوالشان شدم، افزود: همه مدیران و مسئولان امر باید جویای احوال نیروهای مبتلا و بستری شده باشند.

وی همچنین تداوم رسیدگی ویژه به خانواده شهدا و جانبازان را در این شرایط مورد تاکید قرار داد و گفت: تامین اقلام و نیازهای ضروری بهداشتی ـ درمانی خانواده های این عزیزان نیز بسیار حائز اهمیت است و باید مورد توجه فرماندهان پلیس های تخصصی و استانی قرار گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان با بیان اینکه در هر شرایطی باید خادم مردم باشیم و توفیق خدمت را قدر بدانیم، گفت: در این شرایط حساس نیز، تدابیر حکیمانه و داهیانه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) همچون همیشه نجات بخش کشور و جامعه است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: پلیس

 

تبلیغات