نادر شریفی,راه روستایی,بسته بودن راه,برف و کولاک,بارش برف,مراغه,

نادر شریفی,راه روستایی,بسته بودن راه,برف و کولاک,بارش برف,مراغه,

SafiNews Agency

سه شنبه 22 بهمن 1398 - 9:59 بازدید : 128 توسط:

برف و کولاک راه ارتباطی ۵۰ روستای مراغه را بست

برف و کولاک راه ارتباطی ۵۰ روستای مراغه را بست

صافی نیوز: رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مراغه از مسدود شدن راه ارتباطی ۵۰ روستا بر اثر بارش برف و کولاک چند روز گذشته در این شهرستان خبر داد.

به گزارش صافی، نادر شریفی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به بارش برف و کولاک در مناطق روستایی و شهری شهرستان افزود: تیم های راهداری به صورت شبانه روزی با ۱۲ دستگاه ماشین آلات برف روبی در تلاش برای بازگشایی راه ‌های مسدود شده روستایی در بخش های مرکزی و سراجوی این شهرستان هستند.

وی گفت: تردد در راه های ارتباطی مسدود شده با زنجیر چرخ در حال حاضر امکان پذیراست.

شریفی افزود: نیروهای راهداری با تلاش شبانه روزی و با انجام عملیات نمک پاشی و برف روبی از مسدود شدن محورهای اصلی جلوگیری کردند و استفاده رانندگان از زنجیر چرخ در تمامی محورهای شهرستان اجباری است. 

وی گفت: توصیه می‌ شود رانندگان و شهروندان درفصل زمستان به منظور جلوگیری از تصادفات احتمالی در سفرهای خود از ناوگان عمومی همچون اتوبوس و قطار استفاده و از سفرهای بی مورد پرهیز کنند.

رییس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مراغه گفت: با توجه به پیش‌بینی تدوام بارش‌ها، به مردم توصیه می‌شود در دو سه روز آتی، از سفرهای غیر ضرور در جاده‌ها به ویژه محورهای روستایی پرهیز کنند.

شریفی توصیه کرد: بارش های پراکنده در محورهای مختلف، سبب لغزندگی سطح جاده ها شده است از این رو انتظار می رود رانندگان با احتیاط رانندگی کنند.

مراغه از دو بخش مرکزی و سراجو تشکیل شده و دارای ۱۷۳ روستا شامل ۷۴ روستا در بخش مرکزی و ۹۹ روستا در بخش سراجو است.

این شهرستان با ۷۵ کیلومتر محور ارتباطی اصلی بین شهری و ۹۳۰ کیلومتر راه ارتباطی آسفالته، شوسه و دسترسی روستایی و حدود ۲۶۸ هزار کیلومتری در ۱۲۷ کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: ایرنا

 

تبلیغات