ترامپ,بیانیه ترامپ,انتخابات ۲۰۲۰,

ترامپ,بیانیه ترامپ,انتخابات ۲۰۲۰,

SafiNews Agency

جمعه 16 آبان 1399 - 23:18 شناسه خبر: 3519 بازدید : 17 توسط:

بیانیه ترامپ؛ از مبارزه دست نمی کشم

بیانیه ترامپ؛ از مبارزه دست نمی کشم

صافی نیوز/ رئیس‌جمهور آمریکا که در آستانه باخت در انتخابات ریاست‌جمهوری قرار گرفته گفته که از تلاش برای پیگیری درباره این موضوع دست نخواهد کشید.

به گزارش صافی ، ترامپ در بیانیه‌ای خاطر نشان کرد: «ما معتقدیم مردم آمریکا مستحق شفافیت درباره روند شمارش آرا و تأیید انتخابات هستند و در اینجا مسئله فقط مربوط به یک انتخابات نیست.»

وی در ادامه خاطرنشان کرد: «مسئله به سلامت کل روند انتخاباتی ما مربوط می‌شود. ما از ابتدا گفته‌ایم که همه آرای قانونی باید شمرده شوند و آرای غیرقانونی نباید شمرده شوند. با این حال، ما همواره شاهد مقاومت دموکرات‌ها در برابر این اصل اساسی بودیم.»

ترامپ گفت: «ما این موضوع را از تمام جوانب قانونی پیگیری خواهیم کرد تا تضمین کنیم که مردم آمریکا به دولت ما اعتماد دارند. من هیچ‌گاه از مبارزه برای شما و کشورمان دست نخواهم کشید.»

آخرین نتایج انتخابات حاکی است جو بایدن در ایالت‌های کلیدی جورجیا و پنسیلوانیا هم از ترامپ پیشی گرفته است.

در حال حاضر، جو بایدن، نامزد حزب دموکرات ۲۶۴ رأی الکترال کسب کرده و برای رسیدن به کاخ سفید تنها به ۶ رأی الکترال دیگر نیاز دارد. در مقابل، دونالد ترامپ ۲۱۴ رأی الکترال دارد و برای پیروزی باید آرای الکترال تمامی ایالت‌های کلیدی باقی‌مانده به علاوه ایالت نوادا را ببرد. 

ترامپ روند برگزاری انتخابات را زیر سوال برده و شکایت‌هایی را در چند ایالت طرح کرده است. او در روز اول برگزاری انتخابات گفت که روند شمارش آرا باید متوقف شود.

انتهای پیام/


منبع: فارس

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی