مجلس,رجب طیب اردوغان,آذربایجان,بیانیه مجلس,مجلس شورای اسلامی,مجلس یازدهم,

مجلس,رجب طیب اردوغان,آذربایجان,بیانیه مجلس,مجلس شورای اسلامی,مجلس یازدهم,

SafiNews Agency

یکشنبه 23 آذر 1399 - 10:39 شناسه خبر: 4288 بازدید : 17 توسط:

بیانیه نمایندان مجلس در واکنش به ادبیات تفرقه افکنانه اردوغان

بیانیه نمایندان مجلس در واکنش به ادبیات تفرقه افکنانه اردوغان

صافی نیوز / سید محسن دهنوی، عضو هیات رئیسه مجلس در نشست علنی امروز (یکشنبه 23 آذر) مجلس شورای اسلامی بیانیه بیش از 225 نماینده مجلس درباره وقایع و مواضع اخیر رئیس جمهور ترکیه را قرائت کرد.

به گزارش صافی به نقل از خانه ملت، متن بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی

ملت عزیز و غیور ایران

بکارگیری ادبیات تفرقه آمیز رئیس جمهور ترکیه آقای رجب طیب اردوغان که انتظار حُسن همجواری و تلاش در جهت وحدت جهان اسلام و ایجاد صلح و ثبات در منطقه از ایشان می رود، بسیار تعجب برانگیز و غیرپذیرفتنی است و شدیداً آن را محکوم می کنیم.

ادبیاتی که یادآور تحمیل داغی جانسوز بر پیکر سرزمین بزرگ ایران و جدایی تحمیلی و ناخواسته بخش مهمی از پاره تن ملت ایران بود. اشعاری که هم سراینده آن و هم خواننده آن همانا ایرانیان عزیز و داغدیده از فراق فوق می باشند.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی از استان های شمال غرب و سایر استان ها، ضمن محکومیت ادبیات تفرقه پراکنانه فوق و تاکید بر تمامیت ارضی، آبی و آسمان پاک کشور بزرگ ایران و آرمان های انقلاب اسلامی و رهنمودهای ولی امر مسلمین حضرت آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) و اصول قانون اساسی از جمله اصل 11 به حکم آیه "إِنَّ هذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً واحِدَةً وَ أَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ" همه مسلمانان یک امت هستند و دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است سیاست کلی خود را بر پایه ائتلاف و اتحاد ملل اسلامی قرار دهد و کوشش پیگیر به عمل آورد تا وحدت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جهان اسلام تحقق بخشد و همراه با مردم عزیزمان، نمایندگان همه استان های کشور این نوای دلنشین را یادآور می شویم.

همه با یک نام و نشان، به تفاوت هر رنگ و زبان، همه شاد و خوش و نغمه زنان، به صلابت ایران کهن، ز صلابت ایران جوان؛ و بار دیگر ضمن تاکید بر یکپارچگی ملت بافرهنگ و ریشه دار ایران اسلامی و هم نوا با ده ها هزار شهید و جانباز مدافع این مرز و بوم از خطه سرسبز و شهیدپرور آذربایجان فریاد سر می دهیم:

انتهای پیام/


منبع: خانه ملت

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی