محمدصالح جوکار,انتخابات 1400,انتخابات ریاست جمهوری,ایران,ریاست جمهوری,انتخابات,مجلس شورای اسلامی,

محمدصالح جوکار,انتخابات 1400,انتخابات ریاست جمهوری,ایران,ریاست جمهوری,انتخابات,مجلس شورای اسلامی,

SafiNews Agency

شنبه 26 مهر 1399 - 12:27 شناسه خبر: 3199 بازدید : 19 توسط:

تأکید مجلس بر برگزاری الکترونیکی انتخابات ۱۴۰۰

تأکید مجلس بر برگزاری الکترونیکی انتخابات ۱۴۰۰

صافی نیوز / رئیس کمیسیون شورا‌ها از برگزاری جلسه هیئت نظارت بر انتخابات شورا‌ها به منظور تعیین ساز و کار انتخابات سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش صافی به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدصالح جوکار، رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در کمیسیون متبوع خود اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد که اصلاحات مورد نظر در قانون انتخابات به سال ۱۴۰۰ برسد.

وی افزود: بحث نظارت بر اجرای قانون انتخابات به عهده مجلس است و صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری توسط هیئت‌های انتخابی پارلمان صورت می‌گیرد.

جوکار تصریح کرد: سعی کرده‌ایم تا کیفیت انتخابات را در فرصت باقی مانده به سطح قابل قبولی برسانیم تا انتخابات سال آینده با نظارت بیشتری برگزار شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس بیان کرد: در حال حاضر برای نظارت بر انتخابات شوراها در قانون پیش‌بینی صورت نگرفته است و امیدوارم هیئت‌های انتخابی پارلمان بر این انتخابات نظارت کافی داشته باشند.

وی افزود: هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها این هفته به منظور تعیین ساز و کار انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰  تشکیل جلسه می‌دهد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: لازم است با وزارت کشور و شورای نگهبان جلسه‌ای داشته باشیم تا درباره الکترونیکی شدن انتخابات سال آینده بحث و بررسی کنیم، البته مجلس به الکترونیکی شدن انتخابات تأکید دارد.

انتهای پیام/


منبع: باشگاه خبرنگاران

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی