حسن روحانی,رئیس جمهور,دولت,کرونا,پروتکل های بهداشتی,محدودیت های کرونایی,

حسن روحانی,رئیس جمهور,دولت,کرونا,پروتکل های بهداشتی,محدودیت های کرونایی,

SafiNews Agency

شنبه 13 دي 1399 - 10:31 شناسه خبر: 4730 بازدید : 152 توسط:
رئیس جمهور:

تا اوایل بهمن باید پروتکل‌‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنیم

تا اوایل بهمن باید پروتکل‌‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنیم

صافی نیوز / رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه تا اوایل بهمن باید پروتکل‌‌های بهداشتی را بیش‌تر رعایت کنیم، گفت: از مردم برای رعایت چارچوب‌های بهداشتی در عزاداری صدیقه کبری(س) و سردار سلیمانی تشکر می‌کنم.

به گزارش صافی به نقل از فارس، حسن روحانی رئیس جمهور طی سخنانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که امروز (شنبه) برگزار شد، گفت: لازم می‌دانم از مردم عزیز برای رعایت چارچوب‌های بهداشتی در عزاداری صدیقه کبری (س) و سردار قاسم سلیمانی تشکر کنم.

موضوع کرونا یک بیماری عادی و اپیدمی معمولی نبود 

وی ادامه داد: موضوع کرونا یک بیماری عادی و اپیدمی معمولی نبود و یک پاندومی بود که سراسر جهان را در برگرفت و یک آزمایش تاریخی برای ملت‌ها و رهبران آن بود. برخی از کشورها بودند که وقتی این اپیدمی شروع شد به فکر مسائل اقتصادی بودند.

رئیس جمهور تصریح کرد: کشورهایی را دیدیم که فکر می‌کردند با شریط پلیسی و قرنطینه‌های سخت می‌توانند این ویروس را کنترل کنند که بعد هم دیدند اینطور نمی توانند آن را کنترل کنند. برخی از رهبران کشورها هم همه پروتکل‌ها را به سخره گرفتند.

در مبارزه با کرونا در ایران موفقیت خوبی داشتیم

وی تاکید کرد: ما در مبارزه با کرونا در ایران موفقیت خوبی داشتیم. ما موج سوم را سریعتر از آنچه دیگران پیش بینی می‌کردند مهار کردیم و امروز می‌بینیم تنها ۴ شهرستان قرمز در کشور داریم و اغلب شهرستان‌ها، زرد و نارنجی هستند و با شرایط مساعد و مناسبی مواجه هستیم.

رئیس قوه مجریه با تاکید بر اینکه در موفقیت مبارزه با کرونا نقش رهبری را باید حائز اهمیت قرار دهیم، گفت: دو سه خطر پیش روی ماست؛ ویروس انگلیسی، فصل سرما و آلودگی و وارونگی هوا. از مردم خواهش می‌کنم بیشتر مراقبت کنند. 

هزینه مبارزه با کرونا در ماه‌های بهمن و اسفند خیلی بیشتر است

رئیس جمهور گفت: وقتی جایی اوج می‌گیرد رسیدن به روند کاهشی بسیار سخت و گاهی پر هزینه است.  عکس آن؛ اگر بخواهد شرایط بهم بریزد و به دلیل مناسبت‌های خانوادگی و ملی دو مرتبه برمی‌گردیم، جبرانش خیلی سخت است. این هزینه در ماه‌های بهمن و اسفند خیلی بیشتر است زیرا برخی از افراد کاسبیشان در همین ماه‌های نزدیک به عید است.

ان‌شا‌الله شب عید خوب و مناسبی را داشته باشیم

وی تصریح کرد: ان شا الله شب عید خوب و مناسبی را داشته باشیم و مردم هم بتوانند به سفر بروند، این در صورتی امکان پذیر است که از امروز ۱۳ دی‌ماه تا اوایل ماه بهمن خیلی باید مراعات کنیم. لذا مساله عادی انگاری یک معضل بزرگ برای ماه‌های آتی خواهد بود.

روحانی اضافه کرد: ویروس جدید، جهش‌یافته است که نام آن را ویروس انگلیسی یا هر نام دیگری می توان گذاشت. اگر ما مراعات نکنیم، دروازه‌ها را محکم نگیریم و این ویروس جدید وارد کشور شود با مشکل بسیار بزرگی مواجه می‌شویم و مجددا کنترل کردن این ویروس بسیار سخت است بنابراین باید خیلی مراقبت کنیم.  

روحانی خاطرنشان کرد: اکنون ایام سرد و زمستانی است. در این ایام اگر از بودن یا نبودن آنفلوانزا هم بگذریم خود به خود به خاطر سرما درها بسته می‌شود و خانواده‌ها کنار هم قرار می‌گیرند و خطر ابتلا بیشتر است.

انتهای پیام/


منبع: فارس

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی