صافی نیوز: ​عصر امروز گروهی از شهروندان تهرانی که برای گرامیداشت یاد جان باختگان فاجعه سقوط هواپیمای اوکراینی در برابر دانشگاه های تهران، شریف و امیرکبیر تجمع کرده بودند به وسیله پرتاب گاز اشک آور متفرق شدند.

SafiNews Agency

شنبه 21 دي 1398 - 21:11 بازدید : 140 توسط:

تجمع کنندگان مقابل دانشگاه امیرکبیر با پرتاب گاز اشک آور متفرق شدند

تجمع کنندگان مقابل دانشگاه امیرکبیر با پرتاب گاز اشک آور متفرق شدند

صافی نیوز: ​عصر امروز گروهی از شهروندان تهرانی که برای گرامیداشت یاد جان باختگان فاجعه سقوط هواپیمای اوکراینی در برابر دانشگاه های تهران، شریف و امیرکبیر تجمع کرده بودند اقدام به پرتاب گاز اشک اور برای متفرق کردن تجمع کنندگان شد.

به گزارش صافی، ساعتی پس از حضور برخی شهروندان تهرانی که با سردادن شعارهایی مقابل درب اصلی دانشگاه امیرکبیر در خیابان حافظ همراه بود، اقدام به پرتاب گاز اشک آور برای متفرق کردن تجمع کنندگان شد.

پس از این اقدام، به التهاب در بین تجمع کنندگان افزوده شد و شعارها تندتر شد.

بنا بر اظهارات برخی شاهدان، تعدادی از گازهای اشک آور از فاصله نزدیک به سمت تجمع کنندگان پرتاب شد و برخوردهایی از سوی نیروهای امنیتی با تجمع کنندگان به وجود آمد.

حد فاصل میدان فردوسی تا انقلاب و در اطراف دانشگاههای یاد شده، نیروها و خودروهای ضد شورش مستقر شده اند.

پس از متفرق شدن جمعیت از مقابل درب اصلی دانشگاه امیرکبیر، تعدادی از تجمع کنندگان به سمت دانشگاه تهران حرکت کردند که حضور نیروهای انتطامی و ضد شورش در سراسر محور میدان فردوسی تا میدان انقلاب باعث متفرق شدن جمعیت شد.

از سوی دیگر تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران اقدام به روشن کردن شمع در تقاطع خیابان دانشگاه و خیابان انقلاب کردند.

انتهای پیام/ 1328343

انتهای پیام/


منبع: جماران

 

تبلیغات