مجلس شورای اسلامی,مجلس یازدهم,

مجلس شورای اسلامی,مجلس یازدهم,

SafiNews Agency

یکشنبه 18 خرداد 1399 - 14:59 بازدید : 14 توسط:

تذکر یارانه‌ای جمعی از نمایندگان به رئیس جمهور

تذکر یارانه‌ای جمعی از نمایندگان به رئیس جمهور

صافی نیوز / یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش صافی به نقل از ایسنا، روح الله متفکر آزاد در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

عبدالله ایزدپناه به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم اتخاذ تدبیر درخصوص کاهش قیمت محصولات کشاورزی.

جعفر راستی به وزیر نیرو: لزوم رسیدگی به اوضاع نابسامان کشاورزان و جریمه های تعلق گرفته به چاه های عمیق کشاورزان شهرستان شبستر.

محمدحسن آصفری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم حل مسئله استخدام کتابداران و کتابخانه‌های کشور و افزایش حقوق آنها با توجه به نرخ تورم.

علیرضا ورناصری به وزیر آموزش و پرورش: لزوم اجرای امتیازبندی برای آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی.

کمال حسین پور و حبیب زاده بوکانی به وزیر اقتصاد: علت ضعف مدیریت در گمرکات چیست؟

پرویز اوسطی به وزیر اقتصاد و دارایی: لزوم ثبت نام افراد جامانده از سهام عدالت به ویژه اقشار ضعیف جامعه که جمعیتی حدود ۳۰ میلیون نفر را شامل می‌شود.

فاطمه رحمانی و ۳۶ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم ابطال مصوبه خلاف سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری مورخ ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ هیات وزیران درخصوص اختصاص یارانه به موالید و متولدین جدید صرفاً با تایید وزارت تعاون.

احمد مرادی به وزیر آموزش و پرورش: لزوم تجدیدنظر در آزمون پایه های نهم و دوازدهم به صورت حضوری با توجه به افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا.

علیرضا سلیمی به وزیر امور خارجه: علت مسامحه و عدم اقدام مناسب وزارتخانه درخصوص زیاده‌خواهی اتحادیه اروپا درباره گروهک تروریستی الاحوازیه و نیز درباره برجام.

سمیه محمودی به رئیس جمهور: لزوم ارائه برنامه مدون و قابل اجرا درباره معیشت مردم از سوی رئیس جمهور و پیگیری آن توسط مجلس شورای اسلامی. به وزیر کار و رفاه اجتماعی: علت ضعف عملکرد سازمان فنی و حرفه ای و عدم پیش بینی لازم با رعایت پروتکل های بهداشتی برای برگزاری دوران فنی و حرفه ای و فقدان بسته های حمایتی برای آموزشگاه های آزاد.

احمد مرادی به رئیس جمهور: لزوم اتخاذ تدابیر عملی برای برخی استان‌ها از جمله هرمزگان که در فهرست وضعیت هشدار کرونایی قرار دارد.

ولی اسماعیلی به وزیر نیرو: تسریع در تخصیص منابع مالی و ترمیم چشمه‌های موجود و مقابله با فاجعه کمبود آب شرب در منطقه.

علی خضریان و ۱۹ نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم برخورد با اظهارات نسنجیده مدیرعامل صندوق بازنشستگی پیرامون نمک پاشیدن به زخم بازنشستگان، بیان واژه‌هایی از جمله تفاوت سطح و تنظیمات زندگی برای قیاس حقوق دریافتی خود.

حسن نوروزی به وزیر کشور: علت عدم بهره برداری از متروی شهر پرند بعد از گذشت ۲۰ سال.

مهدی شریفیان به رئیس جمهور: لزوم تسریع در تکمیل و بهره برداری از بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی شهرستان اسلامشهر. تلاش برای رفع بوی نامطبوع و آزاردهنده موجود در فضای شهرستان اسلامشهر. درخصوص مشروط کردن یارانه نوزادان جدید به شروط غیرقانونی وزارت تعاون و مغایرت صریح این اقدام با سیاست های جمعیتی برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۹۹.

مسلم صالحی به وزیر اقتصاد: لزوم ترخیص و بارگیری کالاهای ضروری از پایانه‌ها.

جلیل رحیمی جهان آبادی به وزیر جهاد کشاورزی: تسریع در پرداخت مطالبات زعفران کاران شهرهای تربت جام و سایر مناطق خراسان رضوی. به وزیر راه و شهرسازی: درخصوص تسریع در تامین اعتبارات عمرانی باند دوم جاده های حوزه انتخابیه و کمبود شدید اعتبارات راهسازی در شهرستان های مذکور.

محمد کعب عمیر به رئیس جمهور: علت عدم پرداخت حقوق سه ماهه کارکنان نیشکر هفت تپه چیست؟ به وزیر راه و شهرسازی: درباره تسریع در آسفالت و تعویض دو جاده در حوزه انتخابیه.

علی اصغر عنابستانی به وزیر امور اقتصادی و دارایی: ارائه گزارش در رابطه با کاهش هزینه های جاری و افزایش سطح بهره وری.

محمدحسن آصفری به وزرای آموزش و پرورش و کار: لزوم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری و جبران این تفاوت حقوق میان کارگران و بازنشستگان.

حسین نوش آبادی به وزیر راه وشهرسازی: درخصوص لزوم صدور دستور اجرایی طرح متروی تهران به ورامین و رفع موانع موجود.

کمال علی پور خنکداری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم توجه به هنرمندان، بازیگران و شعرای حوزه انتخابیه وی.

محسن علیزاده به همراه ۳۳ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: درخصوص علت عدم برنامه ریزی گسترده برای حفاظت از جنگل ها در برابر آتش سوزی.

معین الدین سعیدی به همراه ۴۰ نفر از نمایندگان دیگر به رئیس جمهور و وزیر نیرو: علت کاهش قابل ملاحظه شاخص دسترسی به آب شرب در جنوب استان سیستان و بلوچستان و عدم اجرای مجتمع های آبرسانی، به وزیر جهاد کشاورزی: درباره لزوم برخورد سازمان شیلات با صید ترال و حل معضل سوخت بهره‌برداری کشاورزی و صیادی.

انتهای پیام/


منبع: ایسنا

 

تبلیغات