کرونا,دونالد ترامپ,ویروس کرونا,کرونا ویروس,

کرونا,دونالد ترامپ,ویروس کرونا,کرونا ویروس,

SafiNews Agency

پنجشنبه 22 اسفند 1398 - 8:5 بازدید : 138 توسط:

ترامپ بالاخره کرونا را جدی گرفت

ترامپ بالاخره کرونا را جدی گرفت

صافی نیوز / رئیس‌جمهور آمریکا برای مقابله با گسترش ویروس کرونا، مسافرت‌ها از اروپا به آمریکا را برای یک دوره 30 روزه متوقف کرد.

به گزارش صافی، رئیس‌جمهور آمریکا که دولتش به اهمال در مقابله با ویروس جدید کرونا متهم است، بامداد پنجشنبه در سخنانی که در کاخ سفید ایراد شد، مدعی شد که کشورش با سرعت در حال مقابله با ویروس کرونا است و بهترین تیم را برای این کار در اختیار دارد.

وی همچنین در این سخنرانی اتحادیه اروپا را متهم کرد که با محدود نکردن پروازها از چین، منجر به گسترش ویروس کرونا شده است.

وی به توصیه‌های بهداشتی نیز پرداخت و ضمن توصیه به گرفتن جلوی دهان هنگام سرفه، از کسانی که حالشان خوب نیست خواست تا در خانه بمانند. به گفته او اکثریت جامعه آمریکا از این بیماری در امانند و افراد با سن بالا در خطر قرار دارند.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین مسافرت از اروپا به آمریکا را برای یک دوره سی‌روزه متوقف کرد. این محدودیت از نیمه‌شب جمعه آغاز خواهد شد. وی با این حال مسافرت از انگلیس به آمریکا را از این قاعده مستثنی کرده است.

به گفته ترامپ، آمریکا قبلا در خصوص چین چنین محدودیتی را اعمال کرده و اکنون باید همین کار را در خصوص اروپا نیز صورت دهد.

در حالی که آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از هزار نفر فراتر رفته و بازارهای سرمایه در این کشور شاهد بیشترین افت پس از بحران مالی 2008 هستند، رئیس‌جمهور آمریکا از کنگره خواست تا قوانین معافیت مالیاتی برای شرکت‌ها درنظر بگیرد.

وی با این حال سعی کرد تاکید کند که اقتصاد آمریکا در اثر کرونا با بحران مواجه نخواهد شد. او گفت: این یک بحران اقتصادی نیست بلکه شرایطی موقت است که ما بر آن غلبه خواهیم کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین از اختصاص بیش از هشت میلیارد دلار به مبارزه با بیماری ناشی از ویروس کرونا خبر داد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: فارس

 

تبلیغات