اصغر تنومند,ستاد مبارزه با کرونا,مراغه,دانشکده علوم پزشکی مراغه,صافی نیوز,کرونا در مراغه,

اصغر تنومند,ستاد مبارزه با کرونا,مراغه,دانشکده علوم پزشکی مراغه,صافی نیوز,کرونا در مراغه,

SafiNews Agency

یکشنبه 03 فروردين 1399 - 16:11 بازدید : 131 توسط:
رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه خبر داد:

تعداد بیماران کرونایی در مراغه به 86 نفر رسید

تعداد بیماران کرونایی در مراغه به 86 نفر رسید

صافی نیوز / رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه در جلسه ستاد مبارزه با کرونای این شهرستان از افزایش تعداد بیماران کرونایی به مراغه به 86 نفر خبر داد.

به گزارش صافی، اصغر تنومند رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه در جلسه ستاد مبارزه با کرونا با اعلام این خبر گفت: متاسفانه طی 24 ساعت گذشته تعداد مثبت بیماران کرونایی رو به افزایش بوده و این تعداد به 86 نفر رسیده است.

وی ادامه داد: تعداد افرادی که بر اثر ابتلا به کرونا در این شهرستان جان باخته اند نیز به 7 نفر رسیده است.

تنومند همچنین با اشاره به میانگین سنی این افراد گفت: میانگین سنی افراد جانباخته بر اثر کرونا 70 سال بوده است.

وی گفت: از زمان ورود ویروس کرونا به کشور 359 نفر به مراکز درمانی شهرستان مراجعه کرده اند که از این تعداد 326 نفر بستری و براساس آزمایشات انجام شده 86 نفر مبتلا به کرونا شناخته شده اند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه در این جلسه گفت: هم اکنون ۳۴ نفر در بخش، ۶ نفر نیز در بخش ICU و ۱۸ نفر کرونا مثبت نیز در بخش ایزوله بیمارستان این شهرستان بستری هستند که متاسفانه حال یک نفر از بیماران بستری شده در ICU مناسب نیست.

78 درصد مردم شهرستان مورد غربالگری قرار گرفته اند

اصغر تنومند در ادامه با اشاره به طرح غربالگری سلامت مردم شهرستان ابراز داشت: با تلاش های انجام شده توسط مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان تاکنون بیش از ۲۰۵ هزار نفر و در مجموع ۷۸ درصد مردم این شهرستان مورد غربالگری سلامت قرار گرفته اند.

وی گفت: در غربالگری های انجام شده یک هزار و ۱۳۳ نفر برای پیگیری غربالگری به مراکز بهداشتی ارجاع داده شده و ۲۰۲ نفر نیز به مراکز درمانی ارجاع داده شده اند که تحت مراقبت های ۱۶ ساعته قرار گرفته اند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه با اشاره به روند افزایشی مراجعه کنندگان به مراکز درمانی گفت: روند افزایش تعداد مبتلایان به کرونا متوقف شده، اما با این وجود تعداد بیماران بدحال مراجعه کننده به مراکز درمانی در حال افزایش است.

تنومند گفت: برای دوران نگاهت بهبود یافتگان کرونا با همکاری ارتش و این دانشکده، نقاهتگاه ویژه ای با ظرفیت ۱۲۰ تخت در سالن ورزشی کارگران این شهرستان راه اندازی شده است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

تبلیغات