بهزاد وحیدنیا,مرکز روانشناختی,مرکز مشاوره,بهزیستی,قوه قضائیه,

بهزاد وحیدنیا,مرکز روانشناختی,مرکز مشاوره,بهزیستی,قوه قضائیه,

SafiNews Agency

جمعه 01 فروردين 1399 - 10:52 بازدید : 121 توسط:

تعلیق فعالیت مراکز مشاوره بهزیستی تا اطلاع ثانوی

تعلیق فعالیت مراکز مشاوره بهزیستی تا اطلاع ثانوی

صافی نیوز / مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تعلیق درآمدن برخی از فعالیت‌های مراکز مشاوره و روانشناختی زیر نظر این سازمان گفت: تصمیم بعدی سازمان بهزیستی در خصوص نحوه فعالیت این مراکز و همچنین نحوه همکاری با قوه قضاییه در خصوص طلاق‌های توافقی، بعد از ۱۵ فروردین بر اساس شرایط کشور صورت خواهد گرفت.

به گزارش صافی، بهزاد وحیدنیا با اشاره به شرایط حاضر کشور به دلیل شیوع کرونا و هم یاری لازم درخصوص کاهش ترددها در سطح شهر و متوقف شدن چرخه انتقال این ویروس در شهرهای مختلف کشور، گفت: یکی از تمهیدات سازمان بهزیستی در این خصوص، بخشنامه ویژه سازمان برای مراکز مشاوره و خدمات روانشناسی است که این مراکز ضمن رعایت نکات بهداشتی، ملزم به قرار دادن تجهیزات ضدعفونی کننده نیز شدند.

وی با بیان اینکه براساس تصمیم سازمان بهزیستی کشور برخی از فعالیت‌های این مراکز نیز به حالت تعلیق در آمده است، اظهار کرد: از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به محدود شدن بازی درمانی کودکان، مشاوره‌ها و آموزش‌های گروهی اشاره کرد. لازم به ذکر است که این تصمیمات برای کاهش تجمعات افراد اتخاذ شده‌اند.

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: پیش از این نیز با توجه به اینکه شرایط در برخی از استان‌ها نیز به حالت قرمز گرایش پیدا کرده بود بنابه تصمیم کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور اعلام کردیم که هر استان به تبع شرایط می‌تواند در خصوص توقف فعالیت همه مراکز خود اقدام کند. بخشی از این فعالیت‌ها نیز در تعامل با مجموعه قوه قضاییه و صرفا برای مشاوره‌های قبل از طلاق توافقی است و سایر درخواست‌های نیز از طریق قوه قضاییه پیگیری و ترتیب اثر داده شده است.

وحید نیا با اشاره به اینکه از شهروندان تقاضا داریم که به هر نحو ممکن این مسائل را برای زمانی که این خطر کمتری دارد نگه دارند و از مراجعات مکرر خودداری کنند، اظهار کرد: برای این منظور نیز چرخه جایگزینی از سوی سازمان بهزیستی پیشنهاد شده است تا ترتیبی برای مشاوره‌های تلفنی در داخل مراکز، آن هم برای مواردی که بنا به تشخیص قوه قضاییه حاد هستند، در استان‌هایی که تصمیم به تعطیلی گرفته شده، اتخاذ شود.

به گفته مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور تصمیم بعدی سازمان بهزیستی در خصوص نحوه فعالیت مراکز مشاوره و روانشناسی و همچنین نحوه همکاری با قوه قضاییه در خصوص طلاق‌های توافقی، بعد از ۱۵ فروردین بر اساس شرایط کشور اتخاذ خواهد شد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: ایسنا

 

تبلیغات