پلیس,سرقت,رمضان اللهوردیان,فرمانده انتظامی مراغه,مراغه,صافی نیوز,

پلیس,سرقت,رمضان اللهوردیان,فرمانده انتظامی مراغه,مراغه,صافی نیوز,

SafiNews Agency

دوشنبه 03 آذر 1399 - 23:22 شناسه خبر: 3912 بازدید : 181 توسط:

توصیه های پلیس مراغه براي پیشگیری از سرقت خانه باغ ها و مزارع

توصیه های پلیس مراغه براي پیشگیری از سرقت خانه باغ ها و مزارع

صافی نیوز / فرمانده انتظامی مراغه گفت: نتيجه تجزيه و تحليل شيوه و شگرد اين سرقت ها حاكي از آن است که مالباختگان در حفظ و حراست از اموال خود سهل انگاري كرده و هشدارهای پيشگيري از سرقت پليس را جدي نگرفته اند.

به گزارش صافی، رمضان اللهوردیان فرمانده انتظامی مراغه در خصوص از سرقت از خانه باغ ها و مزارع اظهار داشت: کارشناسان پلیس با تحقیق بر روی سرقت های صورت گرفته از مزارع و باغات در سطح شهرستان دریافته اند که شهروندان می توانند با توجه به نکات ذیل از سرقت اموال و وسایل خانه باغ ها و وسایل خود پیشگیری کنند.

1. از قراردادن اموال و وسايل باارزش در مواقعي که از خانه باغها استفاده نمي نمايند بخصوص در فصل سرما خودداري نموده و با اقدامات پيشگيرانه از جمله استفاده از دوربين هاي مدار بسته و حفاظ محکم درب ها، فرصت سرقت را از سارقان سلب کنند.

2. وسایل ارزشمندی که در محل زمین‌های کشاورزی موجود است اعم از وسایل کشاورزی و یا متعلقات تراکتور، موتور پمپ‌ها و ... را به صورت رها شده و بدون حفاظ در معرض دید قرار ندهید.

3. براي پیشگیری از سرقت سیم پیچ های ترانس های برق کشاورزی، نسبت به جوشکاری و یا قراردادن حفاظ آهنی مناسب برای ترانس ها و اتصال مناسب آن به ستون‌های برق به طوری که امکان بکسل کردن و یاپین انداختن آن وجود نداشته باشد اقدام کنند.

4. برای مراقبت از محصولات کشاورزی، می بایست بلافاصله پس از برداشت محصول نسبت به انتقال محصولات به انبارهای مطمئن اقدام کنند و از قراردادن آن بدون نگهبان خودداری كنند.

5. از به کارگیری افرادی که داری سوء سابقه و سوء شهرت می باشند و یا افراد ناشناسی غیر بومی که از شهرهای دیگر برای کار مهاجرت می کنند بدون تحقیقات لازم خودداری کنید.

6. از اجتماع افراد بیکار و ولگرد و یا معتاد و ناشناس درمزارع و محل چاه‌های کشاورزی جلوگیری کنید.

7. خودروهایی که در ساعات غیر متعارف و خلوت عبور می کنند را مورد شناسایی و یا حداقل شماره پلاک آن را یادداشت كنيد تا در صورت نیاز به پلیس ارائه شود.

8. افرادی که مزارع و باغات آن‌ها در کنار مسیرها و جاده‌های پرتردد می باشد نسبت به حصارکشی مناسب اقدام کنند.

فرمانده انتظامی مراغه در پایان از شهروندان خواست به توصيه هاي پليس، توجه نموده و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک پليس را از طريق تلفن  110 مطلع نمايند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی