سیما سادات لاری,سخنگوی وزارت بهداشت,سخنگو,وزارت بهداشت,توصیه,کرونا,کرونا در ایران,

سیما سادات لاری,سخنگوی وزارت بهداشت,سخنگو,وزارت بهداشت,توصیه,کرونا,کرونا در ایران,

SafiNews Agency

دوشنبه 01 دي 1399 - 15:39 شناسه خبر: 4457 بازدید : 128 توسط:

توصیه ‌های کرونایی هنگام مراجعه به مطب پزشکان و بیمارستان ‌ها

توصیه ‌های کرونایی هنگام مراجعه به مطب پزشکان و بیمارستان ‌ها

صافی نیوز / سخنگوی وزارت بهداشت نکات بهداشتی هنگام مراجعه به مطب‌ها و بیمارستان‌ها را عنوان کرد.

به گزارش صافی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: مطب پزشکان، بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها به دلیل تجمع بیماران می‌توانند محلی برای شیوع بیماری کرونا باشد، بنابراین غیر از موارد اورژانسی از مراجعه بدون وقت قبلی به پزشک و مراکز درمانی خودداری کنید.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  افزود: در صورت مراجعه از پزشک او بخواهید اگر در درمان شما مشکلی ایحاد نمی‌شود اقدامات تشخیصی_درمانی را به تعویق اندازد. در صورت مراجعه به پزشک از حضور در فضاهای انتظار شلوغ خودداری کنید و در صورت امکان تا رسیدن نوبت در فضای آزاد منتظر بمانید. همچنین ضروری است در صورت حضور در سالن انتظار فاصله گذاری فیزیکی را رعایت کنید. از حضور بیش از یک نفر در اتاق پزشک اجتناب شود مگر  اینکه در شرایط ضروری فرد نیاز به همراه داشته باشد.
لاری گفت: بعد از بازگشت به خانه دست‌های خود را شسته و وسایل شخصی خود را با محلول ضدعفونی کننده ۷۰ درصد الکل ضدعفونی کنید. از پزشک یا ارائه دهنده خدمت بخواهید بازوبند دستگاه فشارخون و گوشی پزشکی را بعد از هر بار استفاده ضدعفونی کند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: در صورت استفاده از تخت معاینه از ارائه دهنده خدمت بخواهیم روکش را تعویض و صندلی معاینه را برای هر بیمار ضد عفونی کند. در صورتی که از دستگاه قندخون استفاده می شود از پزشک بخواهید قبل و بعد از استفاده از دستگاه، آن را ضد عفونی‌ کند. از لحظه خروج از منزل از ماسک استفاده کنید و از لمس دهان و چشم و بینی خودداری کنید.

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی