سیدرضا تقوی,مجلس یازدهم,مجلس شورای اسلامی,افتتاحیه مجلس,

سیدرضا تقوی,مجلس یازدهم,مجلس شورای اسلامی,افتتاحیه مجلس,

SafiNews Agency

سه شنبه 06 خرداد 1399 - 17:10 شناسه خبر: 2726 بازدید : 115 توسط:

توضیحات رئیس سنّی مجلس یازدهم درباره انتخاب هیئت رئیسه دائم

توضیحات رئیس سنّی مجلس یازدهم درباره انتخاب هیئت رئیسه دائم

صافی نیوز / رئیس سنّی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز هیئت رئیسه سنّی مجلس مقرر شد که برای زمان انتخاب رئیس و اعضای دائمی هیئت رئیسه، پس از جلسه افتتاحیه از منتخبان به‌صورت استمزاجی رأی‌گیری شود.

به گزارش صافی به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی رئیس سنّی مجلس یازدهم شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به جلسه امروز (سه‌شنبه، 6 خرداد) هیئت رئیسه سنّی مجلس یازدهم، گفت: پیش از ظهر امروز به‌همراه آقایان روح‌الله نجابت و محسن فتحی، دبیران هیئت رئیسه سنّی مجلس یازدهم، جلسه‌ای برای هماهنگی جهت مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم که فردا برگزار می‌شود، داشتیم.

وی افزود: با توجه به اینکه آیین‌نامه داخلی مجلس تغییر کرده و طبق روال گذشته، در این دوره، پس از مراسم افتتاحیه، هیئت رئیسه موقت انتخاب نمی‌شود، بنابراین باید طبق آیین‌نامه جدید نیز هیئت رئیسه دائمی مجلس یازدهم برای مدت یک سال تعیین شود.

منتخب مردم تهران در مجلس تصریح کرد: در جلسه امروز مقرر شد که برای زمان انتخاب رئیس و اعضای دائمی هیئت رئیسه مجلس در دوره یازدهم، پس از جلسه افتتاحیه از منتخبان به‌صورت استمزاجی رأی‌گیری شود.

حجت‌الاسلام تقوی ادامه داد: در جلسه امروز هیئت رئیسه سنّی مجلس یازدهم روزهای پنجشنبه و یکشنبه (هشتم و یازدهم خرداد) برای برگزاری جلسه علنی مجلس جهت تعیین رئیس و اعضای هیئت رئیسه دائمی مجلس مشخص شد که درباره یکی از آنها فردا از منتخبان رأی‌گیری استمزاجی صورت می‌گیرد.

رئیس سنّی یازدهمین دوره مجلس در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه داوطلبان عضویت در هیئت رئیسه مجلس، اعم از رئیس، نواب، دبیران و سخنگو، تا پایان وقت اداری فردا (چهارشنبه، هفتم خرداد) فرصت دارند در اداره قوانین مجلس ثبت‌نام کنند، بنابراین بهتر است جلسه تعیین هیئت رئیسه دائم در روز یکشنبه آینده برگزار شود.

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی