حقوق نمایندگان مجلس,مجلس شورای اسلامی,فیش حقوقی,مجلس دهم,

حقوق نمایندگان مجلس,مجلس شورای اسلامی,فیش حقوقی,مجلس دهم,

SafiNews Agency

سه شنبه 23 ارديبهشت 1399 - 8:28 بازدید : 113 توسط:

توضیح روابط عمومی مجلس درباره تصویر ادعایی از فیش حقوقی نمایندگان

توضیح روابط عمومی مجلس درباره تصویر ادعایی از فیش حقوقی نمایندگان

صافی نیوز / اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی درمورد مطلبی تحت عنوان «تصویر فیش حقوقی مجلسی‌ها» ارائه کرد.

به گزارش صافی به نقل از مهر، اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی درمورد مطلبی تحت عنوان «تصویر فیش حقوقی مجلسی‌ها» ارائه کرد. این توضیحات به شرح ذیل است:

اشتباهات اساسی یک رسانه در محاسبه حقوق مجلسی‌ها

در پی انتشار گزارشی خلاف واقع با عنوان «تصویر فیش حقوقی مجلسی‌ها» در یکی از رسانه‌ها و بازنشر آن در فضای مجازی، اداره کل فرهنگی و روابط عمومی با انتشار توضیحاتی بر انطباق حقوق نمایندگان با قانون نظام هماهنگ پرداخت، برابری حقوق ماهیانه آنان با هم‌طرازانشان در دیگر دستگاه‌ها و بارگذاری دریافتی نمایندگان در سامانه سازمان اداری و استخدامی وفق قانون برنامه ششم توسعه تاکید کرد. متن این توضیحات به این شرح است:

۱. پرداخت حقوق به نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون نظام هماهنگ پرداخت به کارکنان دولت است.

۲. سرشکن کردن هزینه‌های مجلس شورای اسلامی بر تعداد نمایندگان، روش درستی برای محاسبه حقوق ماهیانه نمایندگان نیست.

۳. نمایندگان حداکثر مانند همطرازان خود در سایر قوا و دستگاه‌ها حقوق دریافت می‌کنند.

۴. آنچه در گزارشی با عنوان "تصویر فیش حقوقی مجلسی‌ها" آمده، تصویری صحیح و واقعی نیست؛ به خصوص که نقل و تخمین اعداد و ارقام به صورت جسته و گریخته صورت گرفته و از صحت و اتقان محاسباتی برخوردار نیست.

در پایان یادآوری این نکته ضروری است که به دنبال انتشار فیش‌های حقوقی برخی مدیران دستگاه‌ها در خرداد ۹۵، نمایندگان مجلس دهم در قانون برنامه ششم راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران کشور را به تصویب رساندند تا با اجرای این حکم قانونی، مردم هر ماه از طریق سامانه اینترنتی از میزان حقوق دریافتی هر یک از مدیران کشور مطلع شوند. لذا با ابلاغ قانونی صورت گرفته، حقوق و دستمزد تمامی نمایندگان ملت نیز در سامانه مربوط که در سازمان اداری و استخدامی دایر است، بارگذاری می‌شود.

انتهای پیام/


منبع: مهر

 

تبلیغات