مراغه,تعزیرات حکومتی,تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی,ماینر,بیت کوین,کشف,جریمه,

مراغه,تعزیرات حکومتی,تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی,ماینر,بیت کوین,کشف,جریمه,

SafiNews Agency

چهارشنبه 07 اسفند 1398 - 1:50 بازدید : 114 توسط:

جریمه ۳ میلیارد ریالی برای استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال در مراغه

جریمه ۳ میلیارد ریالی برای استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال در مراغه

صافی نیوز: مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: متهم پرونده دستگاه‌های استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال در مراغه به پرداخت حدود ۳ میلیارد ریال جریمه در حق دولت محکوم شد.

به گزارش صافی، سیداحد یوزباشی، روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این فرد به داشتن ۷۶ دستگاه ماینر قاچاق متهم شده است، افزود: پلیس آگاهی راه‌آهن مراغه در حین گشت و بازدید در انبار توشه راه آهن به محموله ای مظنون شده و پس از بازرسی ۷۶ کارتن حاوی دستگاه ماینر خارجی در مارک های گوناگون را کشف و ضبط کرده بود.

وی با اشاره به اینکه پرونده این کشف تشکیل و به اداره تعزیرات حکومتی این شهرستان ارسال شد و در شعبه قاچاق کالا و ارز مورد رسیدگی قرار گرفت، اظهار داشت: متهم در اظهارات خود عنوان کرده بود که از قاچاق بودن کالاها اطلاعی نداشته است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: متهم عنوان کرده بود که ماینرهای مکشوفه دست دوم بوده و بعضی از آن ها اوراقی و از تهران خریداری شده و برای راه اندازی و کار آن ها را به مراغه انتقال داده است.

یوزباشی، ادامه داد: پس از استعلام از گمرک و اخذ نظریه کارشناسان، قیمت کلی کالاهای کشف شده حدود ۳ میلیارد ریال برآورد شده است و با توجه به اعطای مهلت کافی برای متهم برای معرفی صاحب اصلی کالا این موضوع عملی نشد و تخلف انتسابی به نامبرده محرز و مسلم شد.

وی یادآوری کرد: طبق قانون تعزیرات حکومتی علاوه بر ضبط کالا به پرداخت مبلغ مذکور معادل یک برابر ارزش ریالی کالا به نفع صندوق دولت محکوم شد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: ایرنا

 

تبلیغات