نقی مسکینی,جشنواره سیب مراغه,

نقی مسکینی,جشنواره سیب مراغه,

SafiNews Agency

چهارشنبه 10 مهر 1398 - 14:30 بازدید : 150 توسط:

جشنواره سراسری سیب مراغه ۱۹ مهر برگزار می‌شود

جشنواره سراسری سیب مراغه ۱۹ مهر برگزار می‌شود

به گزارش صافی، نقی مسکینی روز چهارشنبه در نشست هماهنگی برگزرای این جشنواره افزود: این جشنواره در محل اردوگاه المهدی (عج) در روستای کرج آباد این شهرستان به مدت یک روز برگزار می شود.

وی ادامه داد: این جشنواره با هدف معرفی سیب مراغه به عنوان برند کشوری و بین‌المللی در فصل برداشت سیب برگزار می شود.

وی اضافه کرد: جشنواره سیب امسال فرصتی مناسب برای جذب سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی در زمینه محصول مرغوب سیب این شهرستان خواهد بود.

مدیرجهاد کشاورزی مراغه نیز در این نشست گفت: هم اکنون حدود ۱۴۰ رقم سیب تابستانه و پاییزه در این شهرستان شناسایی شده و مراغه را به قطب تولید سیب در کشور تبدیل کرده است.

اسماعیل کریمی اصل افزود: در فصل برداشت سیب که از اوایل مهر و فصل پاییز در باغات این شهرستان آغاز می شود، اغلب محصول برداشت شده از نوع ارقام مرغوب و صادراتی بوده و هرساله بخش مهمی از آن روانه بازارهای خارجی و کشورهای همسایه می شود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره سیب در این شهرستان ادامه داد: بررسی کارشناسی برند سیب مراغه، عرضه، فروش و بازاریابی داخلی و خارجی و نیز بازدید عمومی از غرفه های جشنواره از بخش های مختلف برنامه ریزی شده در این رویداد اقتصادی است.

وی اضافه کرد: برپایی جشنواره سیب می تواند زمینه ساز رونق کشاورزی به ویژه در محصول سیب و صنایع تبدیلی وابسته به آن شود.

شهرستان مراغه با تولید سالانه حدود ۳۰۰ هزار تن سیب از قطب های تولید این محصول کشاورزی در کشور بوده و با جمعیت ۲۶۸ هزار نفری در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات

 

مطالب پیشنهادی