انتخابات 98,مجلس یازدهم,شورای نگهبان,عباسعلی کدخدایی,مجلس شورای اسلامی,مدرک جعلی,مدرک تحصیلی,تفرش,سینا کمالخانی,

انتخابات 98,مجلس یازدهم,شورای نگهبان,عباسعلی کدخدایی,مجلس شورای اسلامی,مدرک جعلی,مدرک تحصیلی,تفرش,سینا کمالخانی,

SafiNews Agency

چهارشنبه 10 ارديبهشت 1399 - 14:0 بازدید : 173 توسط:

جعلی بودن مدرک تحصیلی نماینده مجلس یازدهم تایید شد

جعلی بودن مدرک تحصیلی نماینده مجلس یازدهم تایید شد

صافی نیوز / سخنگوی شورای نگهبان از عدم راه یابی سینا کمالخانی، نماینده منتخب تفرش به مجلس یازدهم خبر داد.

به گزارش صافی به نقل از فارس، عباسعلی کدخدایی در تشریح نشست امروز (چهارشنبه) این شورا گفت: با توجه به اعلام نظر رسمی وزارت علوم مدرک سینا کمالخانی به دلیل اینکه آن موسسه اعتبار ندارد در نتیجه مدرک ایشان هم اعتبار ندارد و نمی‌تواند به مجلس یازدهم راه پیدا کند.

وی افزود: با این تفاسیر آقای کمال خانی نمی‌تواند به مجلس یازدهم راه پیدا کند.
سخنگوی شورای نگهبان بر همین اساس اضافه کرد: مطالب دیگری هم در رابطه با این مؤسسه مطرح شده بود که قرار شد ما بررسی بیشتری هم داشته باشیم و گزارش دقیق‌تری به شورای نگهبان و این جلسه ارائه شود که این شورا نظر نهایی خود را اعلام کند.

کدخدایی در پاسخ به این سوال که آیا تصمیم گیری برای منتخب تفرش ادامه دارد یا خیر، گفت: یک مرحله دیگر ممکن است بررسی شود اما تا این مرحله مواردی که عرض کردم قطعی است و مدرک ایشان اعتبار ندارد و این امر مورد قبول اعضا هم بود؛ چراکه وزارت علوم رسما اعلام کرده این مؤسسه فاقد مجوز بوده و طبیعتا این مدرک هم اعتبار ندارد.

وی بر همین اساس اضافه کرد: پیش بینی هم این است که امکان ورود ایشان (سینا کمال خانی) به مجلس یازدهم وجود ندارد، اما با این حال ما برای دقت بیشتر قرار شد در جلسه آینده بررسی نهایی را هم داشته باشیم.

سخنگوی شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به این سوال که در صورت عدم ورود سینا کمالخانی به مجلس یازدهم موضوع ابطال آراء آن حوزه انتخابیه مطرح است، تصریح کرد: بله، آراء آن حوزه ابطال شده و در مرحله میان‌دوره‌ای مجلس فرد جدید برای ورود به مجلس یازدهم از حوزه تفرش مجددا انتخاب خواهد شد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات