سرباز بابلی,بازپرس,بابل,سرباز,

سرباز بابلی,بازپرس,بابل,سرباز,

SafiNews Agency

سه شنبه 25 آذر 1399 - 9:0 شناسه خبر: 4341 بازدید : 143 توسط:

جنجالِ ضرب و شتم سرباز بابلی توسط مقام قضایی

جنجالِ ضرب و شتم سرباز بابلی توسط مقام قضایی

صافی نیوز / دیروز خبری مربوط به ضرب و شتم سرباز وظیفه‌ای توسط یکی از مسئولین قضایی شهر بابل منتشر شد که بعد از بررسی‌ها مشخص شد این موضوع صحت دارد. این ماجرا واکنش مسئولان مربوطه را به همراه داشت و در شبکه‌های اجتماعی بازتاب داشت.

ماجرا چه بود؟

به گزارش فرارو دیروز در رسانه ها خبری منتشر شد که براساس آن یک مقام قضایی در دادگستری شهرستان بابل پس از آنکه سربازی که او را نشناخته و از او تقاضای کارت شناسایی می کند، برخوردی بسیار زشت و غیرقابل باور با سرباز مورد نظر انجام می دهد. روایت ها حاکی از آن است که مقام مورد نظر که ظاهرا بازپرس بوده سرباز را به شکل تحقیرآمیزی مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد. این ماجرا بازتاب و سیعی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها داشت.

واکنش ستاد کل نیروهای مسلح به ماجرای سرباز بابلی

به گزارش مهر، پس از انتشار این خبر، امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور، رئیس اداره سرباز سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ضمن تائید این اتفاق گفت: "ستاد کل نیروهای مسلح براساس وظیفه ذاتی خود که همان صیانت و پاسداری از حقوق سربازان است این موضوع را به جد پیگیر شده است."
او افزود: «با مشخص شدن ابعاد جدیدی از این موضوع برای حفظ و صیانت از حقوق این سرباز شبانه دستوراتی صادر شد.» در همین حال کمیته ویژه هیئت نظارت بر حقوق شهروندی استان مازندران، مامور رسیدگی به پرونده ماجرای بازپرس و سرباز بابلی شد.

سرباز بابلی: مسئله حل و فصل شده است

کریمی، سرباز بابلی در این باره گفت: شامگاه دوشنبه به اتفاق پدرم به خدمت رئیس کل دادگستری استان رسیدیم و این مسئله حل شده است. وی با اظهار اینکه در جلسه با رئیس کل دادگستری که مسئولان ارشد قضائی و انتظامی حضور داشتند مسئله پیگیری و حل شد و بازپرس شعبه نیز از من دلجویی کرده است. کریمی همچنین ادامه داد اکنون با پیگیری مسئولان قضائی این مسئله حل شده است.

بازپرس بابلی از سرباز وظیفه‌شناس عذرخواهی کرد

به گزارش صدا و سیما، هیات رسیدگی به این تخلف با حضور رییس کل دادگستری و مسوول بازرسی نیروی انتظامی استان با تشکیل جلسه سه ساعته پس از شنیدن شکایت سرباز وظیفه که به اتفاق پدرش در جلسه حاضر شده بود و بررسی اوضاع و احوال به اظهارات مطلعین و استماع توضیحات قاضی با عذرخواهی بازپرس و دلجویی مقامات قضایی از سرباز وظیفه نهایتا نامبرده از شکایت خویش صرفنظر و اعلام گذشت کرده است.

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

کلیدواژه ها

, , , ,

 

تبلیغات اختصاصی